
Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім анонсував ініціативу, яка може змінити правила для дитячих будинків сімейного типу.
Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив про намір звернутися до Уряду з ініціативою щодо підтримки дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). За його словами, нині такі родини виконують надзвичайно складну й відповідальну роботу – створюють дім для дітей навіть в умовах війни та постійних обстрілів.
Результати за рік на Миколаївщині
За останній рік у регіоні 97 дітей знайшли прихисток у сім’ях. Також відкрито 8 нових дитячих будинків сімейного типу.
Водночас, наголошує очільник області, існує системна несправедливість щодо таких сімей.
У чому проблема
Нині житло, яке надається ДБСТ, залишається у власності громади. Родини можуть проживати в ньому 10 – 15 років, виховувати дітей та вкладати власні кошти, однак після того, як вихованці досягають повноліття, будинок має бути повернений громаді.
На мою думку, якщо люди там живуть 10 – 15 років, вкладають гроші і виховують дітей, то треба це житло залишати цим сім’ям. З такою ініціативою буду звертатися до Уряду, – зазначив Віталій Кім.
Особливість прифронтової Миколаївщини
Очільник ОВА також підкреслив, що для Миколаївської області це питання має особливу вагу. Багато дітей – із родин прифронтових громад і не хочуть переїжджати далеко від місць, де живуть або жили їхні батьки.
Це діти із сімей прифронтових, і вони не хочуть далеко переїжджати. Хочуть бути поруч з місцем, де знаходяться їхні батьки чи місцем, де вони народилися, – підкреслив начальник ОВА.
Нагадаємо, діти родин військових з Миколаївщини та Херсонщини вирушили на оздоровлення до табору на Київщині.




