Збили, скільки змогли: Ігнат пояснив, чому не вдалось знищити всі ворожі ракети над Києвом

Зруйнована дитяча лікарня "Охматдит" Фото: ДСНС | Зруйнована дитяча лікарня «Охматдит» (ілюстративне фото)

За словами Юрія Ігната, всі звикли, що раніше в Києві збивали майже 100% російських ракет. Водночас відсоток збиття повітряних цілей, який був 8 липня, не дуже різниться від попередніх показників по країні.

Related video

Сили оборони України не прогавили ситуації з масованим ракетним обстрілом Києва 8 липня, внаслідок якого була зруйнована дитяча лікарня «Охматдит». Росіяни запускають ракети та дрони на надмалих висотах, що ускладнює їх збиття. Про це в інтерв’ю «Телеграфу» заявив колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Скільки змогли — стільки збили. Повірте, ніхто не сидів і ніхто не «провтикав» цю ситуацію. Ми їх «вели» з моря, але, на жаль, такі невтішні результати. Однак результати є — 33 з 44 цілей знищено», — сказав Ігнат.

Він уточнив, що відсоток збиття ворожих ракет у цьому випадку не дуже різниться від показників, які були раніше, щоправда, не у столиці України.

«Ракети на Київ раніше збивали чи не на 100 відсотків. Просто всі звикли, що Київ потужно прикритий, що тут нічого не пролетить. Та 75% (збиття, — ред.) для ракет — це доволі високий відсоток, з тими засобами, що у нас є», — зазначив Ігнат.

За його словами ракети і дрони пролетять в будь-якому разі, адже російські окупанти запускають їх на надмалих висотах, що ускладнює їхнє виявлення і збиття.

«Зараз технології удосконалюють, ставлять теплові радіолокаційні пастки, може, ще щось там стоїть. Ми ж не можемо знати повністю, що вони понавигадували. І, звичайно, навіть західні комплекси мають з цим певні складнощі. Коли летить ракета, ми бачимо її одну на радарі, а там може бути група ракет: дві-три, як однією точкою. Тому може бути і така ситуація», — підкреслив Ігнат.

Ексречник ПС ЗСУ також наголосив, що мобільні вогневі групи зараз не можуть дістати та збити ворожі дрони.

«Вони стали стійкі до РЕБ. Дрон вимикає систему навігації, ми не можемо її подавити, тому що вона по факту вимкнена, а дрон летить в напрямку Києва, потім вмикається і передається інформація онлайн. І ти поки намагаєшся його знищити, він інформацію вже передав, і «Іскандери» прилетіли. Тому саме такий тактичний прийом вони застосовують і вже не вперше, але протягом останнього часу — приблизно місяць», — Зазначив Ігнат.

Нагадаємо, 8 липня ЗС РФ вдарили «Кинджалом» по дитячій лікарні «Охматдит» в Києві. 10 липня Київська міська військова адміністрація повідомила, що жертвами російського обстрілу стали 33 людини.

Також 10 липня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що у Києві помер хлопчик, який під час обстрілу «Охматдиту» перебував у реанімації.

Новини України