Україна і Люксембург підписали безпекову угоду

Україна і Люксембург підписали безпекову угоду

Президент України Володимир Зеленський (п) та прем`єр-міністр Люксембургу Люк Фріден (л) вітають один одного перед зустріччю під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі, Швейцарія, 16 січня 2024 року   Україна і Люксембург підписали безпекову угоду

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден підписали 10 липня двосторонню угоду про гарантії безпеки.

Згідно з документом, оприлюдненим на сайті глави української держави, країни домовилися про співпрацю в галузі оборони та розвідки, а також у разі збройного нападу.

Крім того, Люксембург пообіцяв надавати військову допомогу та підтримку Україні впродовж 10 років дії угоди «з такою ж динамікою». Домовленість закріплює провідну роль Люксембургу в коаліції з розвитку ІТ-можливостей України та його зобов’язання підтримувати Київ у сферах супутникових технологій, розвідки та спостереження.

Загалом Київ уже підписав близько двох десятків безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

Новини України