Ухилянти з Харківщини намагалися втекти за кордон у зерновозі

На кордоні затримали понад 20 чоловіків із дев'яти регіонів країни.

Чоловіки їхали зерновозом, а потім бігли до кордону, аби втекти під час війни до Молдови.

У вівторок 9 липня на світанку співробітники Подільського загону Держприкордонслужби України (Одеська область) затримали 23 чоловіків, які намагалися потрапити до Молдови. Як виявилося, це ухилянти із дев’яти регіонів України. Вони сплатили адміністратору Telegram-каналу гроші за переправлення через держкордон. До прикордоння їх довіз його спільник. Їхали вони зерновозом, далі бігли. Проте прикордонники за допомогою сучасної техніки виявили та затримали ухилянтів. Серед затриманих є жителі Харківщини.

«З’ясувалося, 23 жителі Київської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Луганської, Черкаської, Запорізької, Чернігівської, Сумської областей діяли за вказівками адміна телеграм-каналу. Останній за свою допомогу отримав із кожного від 5 до 16 тис. доларів США. Повну вартість поїздки порушники сплатили одразу на криптогаманець. Туристів до прикордоння на зерновозі підвіз поплічник організатора, звідки вони пішки вирушили до держрубежу. Однак прогулянка тривала не довго. На околиці одного з сіл Подільського району всіх бажаючих незаконно потрапити до Придністровського регіону Молдови затримали прикордонники», — розповіли у Державній прикордонній службі України.

Щодо порушників склали адміністративні протоколи за ч. 2 ст. 204-1 (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Справи буде розглядати суд. Наразі встановлюють усіх причетних та ухвалюють питання про відкриття кримінальної справи за ст. 332 (незаконне переправлення осіб через держкордон України) Кримінального кодексу України.

Як писав UA-NEWS.in.ua, харків’янка намагалася вивезти нареченого за кордон непомітною «тушкою». Прикордонники знайшли у машині схованку.

Автор: Ганна Ткаченко

Джерело

Новини України