У поліції Житомирщини нагадали, яке покарання передбачене за посів та вирощування нарковмісних рослин

В області проводяться щорічні оперативно-профілактичні заходи, спрямованих на виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин, документування злочинної діяльності та осіб, причетних до неї, а також фактів порушення чинного законодавства суб’єктами, які займаються легальним культивуванням нарковмісних рослин. Про це повідомили у відділі комункації поліції Житомирської області. 

«Слід пам’ятати, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.

Тож під час повсякденної діяльності поліцейські, окрім роз’яснювальної роботи, звертають увагу на городину, що виростає на присадибних ділянках жителів області та на полях агропідприємств.

Так, лише 1 липня випадки незаконного вирощування нарковмісних рослин були виявлені в трьох приватних садибах. З городу жительки смт Попільні поліцейські вилучили 109 рослин маку, а мешканка Романівської громади виростила 317 таких рослин. Ще 240 макових насаджень правоохоронці вилучили з обійстя жительки м. Коростеня.

Відео дня

Тож поліцейські нагадують жителям області, що за порушення обмежень щодо посіву снодійного маку та конопель передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин караються штрафом до 1 700 гривень з конфіскацією зазначених рослин (ст. 106-2 КУпАП).

Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або від 10 до 50 рослин конопель розцінюється вже як кримінальне діяння, за яке передбачено значний штраф або пробаційний нагляд на строк до 3 років, або обмеження волі на той самий строк. Повторне таке правопорушення, або вирощування більшої кількості заборонених рослин може обернутися вже ув’язненням на строк від 3 до 7 років (ст. 310 КК України)», — нагадують в поліції.

Джерело

Новини України