У Чернівцях обстежать міст на вулиці Вокзальній: перевірять на аварійність

У Чернівцях обстежать міст на вулиці Вокзальній: перевірять на аварійність

У Чернівцях через річку Прут функціонує три мости. Будували їх багато років тому. Вони зовсім не були розраховані на таке транспортне навантаження.

Що відомо про їхній стан і чи заплановані ремонти, molbuk.ua поцікавилися у відповідних інстанціях.

Старий міст на Січових Стрільців

У Чернівцях обстежать міст на вулиці Вокзальній: перевірять на аварійність

Міст через річку Прут на вулиці Січових Стрільців побудований ще в 1931 році. Його протяжність – майже 233 метри. Він є частиною дороги «Чернівці – Недобоївці – Хотин», тому утримання й ремонт автомобільного моста здійснює Служба відновлення та розвитку інфраструктури в області.

Дорожники вже давно кажуть, що міст потребує капремонту й розширення, але через війну на це сподіватися не варто. Наразі стан моста визначено як «обмежено придатний».

У Службі відновлення й розвитку інфраструктури в області розповіли, що востаннє капітальний ремонт моста робили ще у 1961 році. Тоді він витримував транспортне навантаження та був стратегічно важливим. У 2000 році його реконструювали, бо правобережні опори підмило водою, через що споруда могла обвалитися. Почистили метал від іржі, нанесли захисний шар від корозії та оновили фарбу, підсилили металеві конструкції моста, а ті, що потребували заміни, замінили. Та з 2004 року, коли ввели в експлуатацію об’їзну дорогу, міст втратив стратегічне значення.

Наразі міст придатний до їзди, але лише для машин, що важать менш як п’ять тонн. Поки що міст працює, але за виявлення проблем його можуть перекрити.

Мости на Вокзальній та біля Калинки

Автомобільний міст через річку Прут на вулиці Вокзальній (колишня Гагаріна) звели у 1992-1993 році. Міст на вулиці Старожучківський Шлях будували в 1986-1987 роках. Тоді в місті точно не було стільки машин.

Наразі в міській раді не знають, у якому технічному стані перебувають ці мости.

Як повідомили у департаменті інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради у відповідь на запит «МБ», ці мости обслуговує міське комунальне підприємство МіськШЕП.

Щороку комунальне підприємство веде роботи з ліквідації ям проїзних частин мостів. А ось інформації, коли востаннє здійснювали спеціальні детальні планові обстеження цих двох мостів, немає.

Визначення експлуатаційного стану елементів моста здійснюють на підставі детального обстеження всієї споруди та її елементів спеціалізованою організацією, і такі роботи не виконували.

Нинішнього року департамент інфраструктури та благоустрою було оголошено закупівлю послуг з технічного огляду (обстеження) автомобільного моста через Прут на вулиці Вокзальній.

На «Прозоро» уже провели тендер. Обстеження буде проводити Державне підприємство «Національний інститут розвитку інфраструктури» з Києва. На це витратять 199 тисяч гривень. Договір підписали 18 червня, і роботи мають виконати до 5 серпня.
Міст на вулиці Вокзальній має довжину 220 метрів, ширину — 18 метрів.

Фахівці мають визначити ступінь зношування конструкцій і матеріалів, тенденцію розвитку дефектів споруди й оцінити вартість їх усунення. Також виконають оцінку технічного стану споруди, визначать вантажність.
Обстежать балки, стан арматури, оглянуть опори, зокрема підводну й проїзну частину, тротуари, поруччя, деформаційні шви тощо.
Після обстеження нададуть рекомендації для подальшої експлуатації. У разі виявлення аварійного стану мосту фахівці негайно повідомлять про це департамент інфраструктури й благоустрою.

Новини України