Виробник туалетного паперу «Обухів» припустив зупинку підприємства у разі тотальної мобілізації працівників

Виробник туалетного паперу «Обухів» припустив зупинку підприємства у разі тотальної мобілізації працівників

Фото: interfax.com.ua

Київський картонно-паперовий комбінат в Обухові припустив зупинку підприємства у разі відсутності бронювання від мобілізації працівників-чоловіків. Про це повідомив Інтерфакс-Україна.

— Великий бізнес, зокрема Київський картонно-паперовий комбінат австрійського Pulp Mill Holding, вже моделює наслідки кадрового дефіциту. Побоювання залишитися без здатності забезпечувати необхідні виробничі процеси підприємства через нестачу персоналу, не безпідставні – наразі у лавах ЗСУ кожен 10-й співробітник комбінату, – розповіли агентству у пресслужбі комбінату.

Водночас є працівники, замінити яких складно, а іноді й неможливо. Зокрема, щоб стати машиністом папероробної або картоноробної машини, необхідно близько п’яти років, оскільки потрібно опанувати низку поетапних робіт.

— На підприємстві є й професії, де, за вимогами охорони праці, можуть працювати лише чоловіки. Тому варіант заміни їх жінками неможливий. Якщо таких співробітників мобілізують, зупиниться виробництво, – заявили на комбінаті.

У підприємстві пояснили, що виробництво паперу пов’язане з підвищеним рівнем шуму, температури, вологості та вібрації, тому люди, які працюють у цехах, повинні бути фізично витривалими.

Разом з тим комбінат розпочав програми з професійного навчання жінок, завдяки яким можна опанувати нову професію за рахунок підприємства, наприклад водійки навантажувача.

Зупинка комбінату, який є містоутворюючим підприємством Обухова, ускладнить функціонування Обухівської міської громади, заявила секретар Обухівської міськради Лариса Іллєнко. З 50 тисяч населення понад дві працює на підприємстві. У 2023 році третину кошторису громади становили податки ККПК. 

Київський картонно-паперовий комбінат виробляє санітарно-гігієнічну продукцію та картонну тару. Власником підприємства є австрійський Pulp Mill Holding.

27 червня Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що бронювання у «Дії» запрацює на початку липня, проте лише для критично важливих підприємств. 25 червня представник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін сказав, що серед людей, які оновили свої дані з 18 травня, один мільйон і сто тисяч військовозобов’язаних придатні до призову.
Джерело

Новини України