У Раді порадили українцям відмовитися від бойлерів (відео)

олег семінський, вру, нардеп, народний депутат Фото: Олег Семинський / fb | Олег Семінський

Олег Семінський звернув увагу, що кияни, користуючись лише бойлерами, вже «спалюють» третину потужності атомної електростанції. Тому він закликав «перемикатися» на «централізовану» гарячу воду.

Related video

Індивідуальні електричні водонагрівальні прилади споживають багато енергії, тому економічніше користуватися, де це можливо, послугами котелень. Про це в ефірі Новини.LIVE заявив народний депутат Олег Семінський.

Парламентарій наголосив, що у киян встановлено 190 тисяч бойлерів, які нагрівають воду, споживаючи при цьому цілих 300 МВт електроенергії. Тобто, як третина генерації одного блоку атомної станції, — зазначив він.

У зв’язку з цим Олег Семінський закликав українців використовувати «централізовану» гарячу воду, яка «дешевша».

Зазначимо, що згідно з інформацією Державної інспекції енергетичного нагляду України, бойлер є одним із найбільш «неекономних» побутових приладів, які споживають близько 1,5-2,5 кВт.

Нагадаємо, на початку червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що всі міністерства, центральні органи виконавчої влади та обласні держадміністрації мають відмовитися від кондиціонерів, а також від зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території. Ці рекомендації також стосувалися правоохоронних органів та органів судової влади. Крім цього, уряд закликав підприємців обмежити використання кондиціонерів та іншого обладнання, що «їсть» багато електроенергії та не є критичним для виробництв.

Також ми писали, що 3 червня НЕК «Укренерго» оголосила тендер на закупівлю кондиціонерів. Їхня вартість становила 629 тисяч гривень. Однак уже 6 червня стало відомо, що його було вирішено скасувати «з метою уникнення маніпуляцій».

Новини України