Світовий банк перевів Україну в категорію країн з доходом вище за середній

Світовий банк перевів Україну в категорію країн з доходом вище за середній

Фото: Архів Коротко про

Світовий банк перевів Україну з категорії країн з доходом нижче за середній в категорію з доходами вищими за середні. Згідно з цією класифікацією, доходи України складають $5070 на рік на особу.

— (Підвищення категорії. – Ред.) обумовлене відновленням економічного зростання у 2023 році (реальний ВВП зріс на 5,3%, після падіння на 28,8% у 2022 році), а також тривалим скороченням чисельності населення, яка впала більш ніж на 15% після вторгнення Росії, — йдеться у релізі.

Окрім України з категорії країн з доходом нижче за середній до категорії країн з доходом вище за середній перейшли Алжир, Іран та Монголія. Водночас, Болгарія, Палау та Росія перейшли з категорії країн з рівнем доходу вищим за середній до категорії країн з високим рівнем доходу ($14 250 на особу).

Група Світового банку відносить економіки світу до чотирьох груп доходів: низький, нижчий за середній, вищий за середній і високий.  Класифікації оновлюються щороку 1 липня з урахуванням валового національного дозоду (ВНД) на душу населення за попередній календарний рік.  У березні 2023 року Світовий банк прогнозував, що вже до кінця року за межею бідності опиняться більше половини українців.  12 квітня Україна та Світовий банк підписали угоду про надання нам додаткових 200 мільйонів доларів на відновлення енергетики. 
Джерело

Новини України