Росія майже у 8 разів збільшила виробництво крилатих ракет Х-101, — FT

Ракета Х-101, Х-101, крилата ракета Фото: З відкритих джерел | Ракета Х-101

За даними Financial Times, у 2021 році Росія виготовила лише 56 ракет Х-101, минулого року — 420. Одна з таких крилатих ракет, які Кремль випускає зі стратегічних бомбардувальників Ту-95, влучила у дитячу лікарню «Охматдит» у Києві 8 липня.

Related video

Росія виробляє зараз майже у вісім разів більше крилатих ракет Х-101, аніж до повномасштабної війни в Україні. Про це пише британська газета Financial Times.

За словами журналістів, які поспілкувалися з експертами та українськими посадовцями, ці ракети містить західні комплектуючі. Це свідчить про те, що Москва надалі успішно ухиляється від західних санкцій.

У 2021 році, за рік до того, як Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення, Росія виготовила лише 56 ракет Х-101. Минулого року Росія виготовила вже 420 таких ракет, йдеться у звіті Королівського інституту об’єднаних служб, лондонського аналітичного центру з питань оборони та безпеки за минулий місяць.

Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив, що «Росія здатна виробляти велику кількість ракет, але якість багатьох дуже погана». Він зазначив, попри те, що точність є важливою, вона не обов’язковою для російських військових. Незалежно від того, влучає Москва в ціль чи ні, мета завжди принаймні частково досягається: «наводити терор».

Що відомо про ракету Х-101

Х-101 — російська стратегічна крилата ракета класу «повітря — земля» з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. Вона вперше була використана в бойових умовах у 2015 році в ході російської інтервенції в Сирію. Нині вона широко використовується в ході війни в Україні.

Носіями ракет є стратегічний бомбардувальник Ту-95.

Нагадаємо, 8 травня 2024 року Міноборони Великої Британії повідомило, що Росія модернізувала крилаті ракети Х-101 та встановила на них додаткову другу боєголовку, яка призначена для збільшення радіуса ураження цілі уламками.

9 липня СБУ заявила про отримання нових доказів, які підтверджують, що Росія вдарила по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві ракетою Х-101. Зокрема, на місці трагедії знайшли уламок двигуна крилатої ракети Х-101.

Новини України