Ракетна атака — лише розвідка боєм: який потужний удар РФ готує по Києву (фото)

Зображення вибуху в Києві Фото: Скриншот | Архівне фото вибуху в Києві

Під час атаки невеликою кількістю ракет 30 червня ЗС РФ намагалися виявити місця розміщення засобів ППО та скоригувати траєкторію і маршрут польоту для масованого обстрілу, зауважив військовий експерт Олександр Коваленко.

Related video

Збройні сили Російської Федерації можуть готувати потужний удар по Києву чи області. На думку військово-політичного оглядача групи «Інформаційний спротив» Олександра Коваленка, ракетна атака ввечері 30 червня могла бути «розвідкою боєм». Про це він розповів у коментарі «ТСН».

За його словами, так ворог хотів виявити місця розміщення засобів протиповітряної оборони та скоригувати траєкторію польоту, маршрут для подальшого, потужнішого й масованого удару.

«Скоригувати для того, щоб ракети не потрапили до зони ураження засобів ППО, для підготовки наступного ракетного удару», — сказав Олександр Коваленко.

Речник Повітряних сил Ілля Євлаш розповів, що попередньо, противник використав під час атаки по Києву ракету типу «Іскандер-К», проте остаточний висновок нададуть експерти. Він зауважив, що росіяни час від часу атакують невеликою кількістю ракет.

Коваленко ж наголосив, що ЗС РФ вже атакували ракетами типу «Іскандер-К», які були прийняті на озброєння ворога ще до початку повномасштабного вторгнення. Експерт повідомив, що це фактично адаптація «Калібру», проте не для морського носія, а сухопутного — оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер».

«Іскандер-К»: особливості ракети

Експерт зазначив, що це крилата ракета дозвукового типу, яка має характеристики майже балістичної, а тому називається аеробалістичною. Це озброєння може збиватися майже всіма засобами ППО малого, середнього та великого радіуса дії, які є в розпорядженні Повітряних сил. Окупанти використовують «Іскандер-К» за принципом «використали — виробили». Тобто росіяни мають найбільшу кількість «Калібрів», а накопичувальний ефект інших типів невеликий, їх використовують та виробляють.

Зображення ракетного комплексу "Іскандер-К" Fullscreen Зображення ракетного комплексу "Іскандер-К"

Нагадаємо, 30 червня ЗС РФ атакували Київську область. Начальник ОВА Руслан Кравченко повідомив, що в результаті обстрілу постраждали троє людей, серед яких і дитина. Він зауважив, що через падіння уламків ракети було пошкоджено три приватні будинки.

1 липня речник ПС Ілля Єлаш розповів, що окупанти запустили по Києву дві крилаті ракети типу «Іскандер-К», але їх вдалося перехопити. Попри це, наслідків не вдалося уникнути, зокрема, було пошкоджено інфраструктуру.

Новини України