По сусідству з Тернопільщиною викрили схему втечі за кордон, до якої причетний начальник митного посту

По сусідству з Тернопільщиною викрили схему втечі за кордон, до якої причетний начальник митного посту

На Львівщині викрили схему вчечі за кордон. Про повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції.

Зазначається, що за «послугами» так званих провідників зверталися військовозобовʼязані громадяни України, яким обмежено виїзд із країни під час дії правого режиму воєнного стану.

До «пакету послуг» також входило поселення «клієнтів» у готель проміжного пункту призначення, їхній трансфер до Закарпатської області та забезпечення продуктами. 

Організували схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку за кордон 39-річний заступник начальника одного із відділів митного оформлення митного поста Львівської митниці та 30-річна мешканка Закарпаття. За грошову винагороду в розмірі від 10 000 до 15 000 доларів зловмисники переправляли ухилянтів до країн Європейського Союзу поза межами пунктів пропуску на території Закарпатської області.

За вказівками зловмисників охочі перетнути кордон спочатку приїжджали у Львів, де їх зустрічав один з фігурантів. Після проведення інструктажу щодо поводження під час незаконного перетину держкордону та поведінки у разі виникнення позаштатних ситуацій, фігуранти доставляли «клієнтів» до прикордонного населеного пункту на власних авто. Там останні очікували слушного часу для перетину кордону через лісосмугу — його ділки обіцяли провести особисто.

Правоохоронці повідомили підозри організаторам «зеленого» коридору за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Посадовцю митниці та його спільниці обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою із правом внесення застави — 240 000 та 151 400 гривень.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення повного кола причетних до організації схеми осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Новини України