Під час візиту до Києва: Орбан анонсував перші кроки для завершення війни в Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Фото: Facebook | Прем’єр-міністр Угорщини анонсував «перші кроки» до миру в Україні (ілюстративне зображення)

За словами угорського прем’єр-міністра, Будапешт має намір зробити свій внесок у те, щоб протистояння підійшло до завершення. Крім того політик переконаний, що американці та росіяни колись домовляться і ЄС потрібно підготуватися до цього.

Related video

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який у вівторок прибув до Києва, анонсував «перші кроки» до миру в Україні. Про це він заявив в інтерв’ю для M1, передає місцеве медіа Index.

Річ у тім, що в липні Угорщина починає своє головування в Раді Європейського Союзу, і Будапешт має намір зробити свій внесок у завершення війни. Перші кроки, як розповів прем’єр-міністр, буде зроблено вже сьогодні, 2 липня.

«Якщо ви подивитеся завтрашню пресу, ви вже побачите перші кроки», — заявив Віктор Орбан.

Через деякий час стало відомо про те, що політик зібрався вперше за багато років відвідати Київ.

Під час інтерв’ю Віктор Орбан заявив, що коли йдеться про майбутнє Євросоюзу і про російсько-українську війну, то не можна залишати осторонь Сполучені Штати Америки. Рано чи пізно американці та росіяни нібито домовляться між собою, вважає прем’єр-міністр Угорщини, і ЄС потрібно бути готовим до цього.

«Де тут буде Європа? Хто представлятиме ваші інтереси? А які ваші інтереси?» — заявив Віктор Орбан.

Які саме кроки робитимуться для закінчення війни з боку Будапешта — невідомо.

До слова, начальник пресслужби Віктора Орбана Берталан Хаваші, як пише Magyar Nemzet, також підтвердив візит прем’єра до Києва. У столиці він планує зустрітися з українським президентом.

«Найважливіша тема дискусії — можливість досягнення миру. Віктор Орбан і Володимир Зеленський також обговорять актуальні питання угорсько-українських двосторонніх відносин», — заявив Берталан Хаваші.

Нагадаємо, у The Guardian написали про можливий візит угорського прем’єра ще 1 липня. За даними журналістів, Віктор Орбан хоче обговорити з президентом України питання прав угорськомовної меншини.

Новини України