Одне майже заповнене, інше – два роки не працює: який попит на модульні містечка на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Модульне містечко в Чернівцях. Суспільне Чернівці

Чорногузи – 13 мешканців

У селі Чорногузи на Вижниччині є чотири модульні будинки – кожний розрахований на проживання двох-трьох людей. У будинках є окремі спальня, кухня та ванна, а опалення облаштували електричне.

Жителька містечка Наталія каже, орендувати окреме житло було задорого, а в модульному будинку сплачують лише за комунальні послуги.

"Ми орендували житло за 7-10 тисяч гривень і платили комуналку – ледь витягували, зокрема, завдяки гуманітарній допомозі. Зараз допомоги немає взагалі. А в модульних будинках ми платимо за світло та інтернет. Для нас це дуже добре", – каже Наталія.

У Чорногузах планують звести ще 45 модульних будинків – робитимуть це спільно з організацією "Червоний Хрест".

Раніше Суспільне розповідало у відео, як у модульне містечко почали заселяти людей:

Банилів – не здали в експлуатацію

У сусідній Банилівській громаді також є модульне містечко, проте воно не заселене майже два роки. За міжнародним проєктом там звели десять модульних будинків з трьох сотень запланованих.

У будинках є ліжка, кухні та вбиральні, а також водопостачання. Ще потрібно підвести електрику, але грошей на це підряднику не виділили – через це заселити людей у будинки не можуть.

"Роботу мали продовжити, але підрядник недобросовісно виконала свої зобов'язання перед американською компанією [яка фінансує роботи – ред.]. Через це виникли судові спори, які досі незавершені", – каже Банилівський сільський голова Василь Соломко. За словами Соломка, наразі в модульних будинках планують облаштувати реабілітаційний центр для військових. Проєкт профінансують за гроші США та Канади.

"Хочуть мати постійне житло"

В області є три модульні містечка, де проживають понад 200 людей. Гарантія на такі будинки 10 років. Переважно вимушені переселенці надають перевагу постійному житлу, а не модульному. Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця начальника обласної адміністрації Альона Атаманюк.

"Першочергово хочуть окремого помешкання. Навіть окрему кімнату в гуртожитку в більшості випадків люди сприймають краще, ніж модульні будинки. Також зараз питання поселення людей залежить від потенційних місць роботи, можливості влаштувати дітей в садочок та школи", – каже Атаманюк.

Читати ще

Читати ще Де вимушеним переселенцям знайти тимчасове житло в Чернівецькій області – мапа прихистків

Скільки є місць для вимушених переселенців на Буковині

Загалом від початку повномасштабної війни Буковина прийняла понад 100 тисяч евакуйованих людей. Зараз в області проживають 80 тисяч вимушених переселенців. У 74 закладах є понад 3300 місць для тимчасового проживання людей, з них зайняті – майже 2 700. Про це повідомив начальник обласної адміністрації Руслан Запаранюк у Telegram.

Раніше у коментарі Суспільному директорка обласного департаменту соцзахисту Ольга Ходоба розповіла, що вільних місць у громадах області є достатньо, тому область готова приймати й евакуаційні потяги. Втім більшість переселенців не хочуть заселятись у маленьких громадах чи містах через брак робочих місць.

Читати ще

Читати ще На Буковині більш ніж в половину зменшилась кількість організацій, що допомагали переселенцям

Читати ще З сонячними батареями та дитячим майданчиком: у Чернівцях відкрили модульне містечко для вимушених переселенців

Читати ще У громаді на Буковині понад десять місяців не можуть здати в експлуатацію модульні будинки: яка причина

Новини України