Липень на городі: Насипте під коріння томатів порошок, що був гарний врожай

Липень на городі: Насипте під коріння томатів порошок, що був гарний врожай

Коли цвітуть та достигають томати, вносять багато різних добрив, адже помідори дуже люблять різноманітне підживлення.

Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про актуальні сезонні роботи на городі, в саду та квітнику.

За сезон вносять наступні добрива: кінський чи коров’ячий гній у гранулах, кальцієва селітра, настій із бур’янів, сульфат калію, настій із дрібної риби, амофос, а також роблять присипки з нейтралізованого торфу та перегною після поливу.

На таких добривах, томати навіть на глинистій, неживій землі, ростуть великими.

Якщо ви не хочете застосовувати мінеральні добрива, то ось вам натуральна альтернатива.  Як чудове підживлення для помідорів, під час цвітіння та дозрівання радимо зробити суху суміш з наступних натуральних інгредієнтів.

Перший – це звичайна деревна зола, класичне добриво, яке роками рятує садівників.

У золі міститься фосфор, калій, кальцій, магній, залізо, сірка, цинк та інші речовини у вигляді оксидів, що дозволяє корінням швидко засвоїти харчування. Для суміші я беру 1 кг золи.

Другий інгредієнт – це мелена шкаралупа від яєць. Потрібна саме мелена шкаралупа в кавомолці, а не просто розчавлена. Змелена шкаралупа почне віддавати кальцій корінню уже цього сезону, що дозволить уникнути утворення такої хвороби як вершинна гнилизна. І ще величезний плюс шкаралупи — вона робить землю пухкою, повітропроникною і, що особливо важливо, змінює структуру глинистого ґрунту, розкислюючи його. Беруть 1 літрову баночку меленої шкаралупи.

І третій інгредієнт це гірчична макуха, вона «почистить» ґрунт від збудників грибкових захворювань, таких як: сірої та прикореневої гнилі, а також фітофтори.

Макуха швидко перегниває, в землю надходять елементи живлення на яких томати чудово ростуть. Знадобиться 1 кг гірчичної макухи. Всі інгредієнти перемішуємо і розподіляємо рівномірно даний обсяг підживлення на ділянку, розкидаючи в прикореневій зоні.

Після чого добре полийте землю навколо помідорів, щоб добриво запрацювало.

Новини України