Яким чином знизити рівень інсуліну у крові?

Яким чином знизити рівень інсуліну у крові?

Ендокринна система дарує людині такі неоціненні скарби, які називаються гормонами. Проте, на жаль, частіше за все, подібні скарби являються неоціненними. Саме гормони відповідають за регуляцію функціонування органів людського тіла. Серед різних гормонів поговоримо про інсулін, який представляє собою важливу ланку, що відповідає за процес утилізації глюкози. Тобто, інсулін це дуже важлива складова в організмі людини. Якщо порушувати секреції інсуліну, тоді це призводить до діабету першого типу. Увипадку за деформацією механізму впливу гормону на тканини, стається діабет другого типу.

Сьогодні існує спеціальні синтезовані аналоги інсуліну. Наявність цього всього вже багато років поспіль рятують тисячі життів. Люди, що мають захворювання на діабет, можуть і надалі вести повноцінне життя, не страждаючи від особливих обмежень.

Повторимо, що інсулін представляє собою білкову речовину, яка належить до класу гормонів. Завдяки інсуліну регулюються метаболічні процеси, що здатні забезпечити клітини організму енергією, що потрібна для життя. Контролюється рівень цукру у крові.

Наслідки від порушення норми інсуліну у крові людини

Від наявності інсуліну залежить рівень обсягу глюкози, яка накопичується у крові. Якщо інсуліну не вистачає, тоді виникає гіперглікемія. Тобто показники цукру занадто високі, що призводить до його браку. Саме цукровий діабет являється найпоширенішою причиною коли рівень глюкози у крові стає аномальним:

  • При діабеті першого рівня, організм видає замало інсуліну або його може не бути узагалі. Саме через те, що інсуліну не вистачає, глюкоза не потрапляє до крові, залишаючись у кровотоку. Тому рівень знаходиться вище, ніж потрібно;
  • При діабеті другого рівня, клітини організму починають слабо реагувати на гормон. Тому не здатні засвоювати глюкозу в крові на потрібному рівні. Чутливість клітин послаблюється, що призводить до негативних наслідків.

На сьогоднішній день, існує достатньо способів знизити рівень інсуліну у крові. Вони не особливо складні, потрібно тільки ретельно вивчити, що саме робити у таких випадках.

Що потрібно зробити, що понизити рівень інсуліну у крові?

Можна виділити кілька способів «заспокоїти» інсулін і зробити це максимально природним шляхом:

  • Краще харчуватися продуктами, що мають низький глікемічний індекс. Це можуть бути вироби з цільного зерна, свіжі овочі, фрукти. Здорова їжа забезпечує зниження рівню цукру;
  • Варто уникати продуктів з високим глікемічним індексом. Обмежити споживання цукру, молочного шоколаду, енергетиків та іншого. Споживаючи солодке, ризикуєте викликати різкі стрибки цукру та інсуліну;
  • Завжди буде доречним харчуватися по низьковуглеводній дієті. Це дозволяє контролювати рівень цукру та тримати вагу тіла у нормі;
  • Завдяки регулярним спортивних справам, здатні підвищувати споживання глюкози, тому гормон інсуліну працює більш ефективне;
  • Дуже важливо контролювати стрес. Варто спати потрібну кількість годин, гарно проводити день, займатися медитацією та інше.

Тримати рівень інсуліну не дуже складно, якщо налаштуватися на потрібну хвилю. Проте якщо навіть ці дії не мають потрібно ефекту, тоді варто звернутися до лікаря. Спеціаліст призначить терапію, яка допоможе нормалізувати рівень інсуліну.

Інсулін являється дуже важливою складовою нормального життя людини. Тому, якщо виникають підозри, що виникли проблеми, їх потрібно вирішувати не гаючи часу. Про власне здоров’я потрібно турбуватися, щоб попередити можливі негативні наслідки у майбутньому.

Новини України