У Yasno пояснили, чому відключення світла не збігаються з графіками

У Yasno пояснили, чому відключення світла не збігаються з графіками

Фото: t.me/Укренерго

Графіки відключення світла мають три зони, кожна з яких вказує на можливість відключення світла у зазначений період. І при світло-сірій зоні постачання електрики не гарантуються та залежать від наявних обсягів генерації. Про це розповів гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко.

– У графіках є три зони: темно-сіра — електроенергії точно немає, коли діють графіки. Світло-сіра, коли постачання є лише тоді, коли обсягів вистачає. Біла – коли світло гарантовано є. Щоб утриматися у вчорашніх лімітах, колегам потрібно було відключати і у світло-сірих зонах графіка також, – сказав Коваленко.

Коваленко підтвердив, що може здаватися несправедливим, що світла немає сім годин, потім півтори-дві години є, а потім знову немає. Однак до такої ситуації просить поставитися з розумінням і обіцяє, що енергетики обов’язково знайдуть збалансований вихід з неї.

Гендиректор Yasno також повідомив, що у п’ятницю компанія встановила новий «антирекорд». Компанія використовує максимальну можливість імпорту — 1,7 ГВт-год. Це означає, що зусиль щодо економії енергії наразі замало.

Через російські удари по енергетичних об’єктах в Україні спостерігається значний брак енергетики. В останні дні ситуація погіршилася через похолодання та збільшене використання енергії у зв’язку з використанням обігрівальних приладів. В Укренерго заявили, що за останню добу в Україні зберігається значний дефіцит електроенергії. У п’ятницю графіки відключень діяли до 8-ї ранку і будуть застосовані ввечері – з 19:00 до кінця доби.
Джерело

Новини України