В Україні запрацював третій табір для військовополонених росіян

В Україні запрацював третій табір для військовополонених росіян

Новий табір утримання військовополонених «Центр-3» прийняв перших російських військовополонених.

Джерело: проєкт «Хочу жить»

Деталі: Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною, Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених. Ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, що розпочав роботу цьогоріч, зазначають у «Хочу жить».

Підкреслюється, що на відміну від держави-агресора РФ Україна дотримується Женевської конвенції. Росіян, які потрапили в полон, утримують не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецдільницях при СІЗО.

Їх не позбавляють зв’язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони мають змогу отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям.

Усього цього українські військовополонені в Росії позбавлені, хоча РФ і є підписантом Женевських конвенцій.

Довідково: «Хочу жить» – державний проєкт, покликаний допомогти військовим армії РФ безпечно здатися в полон. Проєкт було запущено у вересні 2022 року Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, що діє за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки.

За даними ГУР МОУ, станом на 10 травня 2024 року на проєкт «Хочу жить» надійшло понад 35 тисяч заявок — переважно від чинних російських військових, 260 осіб уже скористалися ним.

Новини України