Крига на водоймах: скільки людей на Полтавщині провалилися під лід від початку зими

За інформацією: Суспільне Полтава.

Рибалки на річці Ворскла у Полтаві, 22 січня 2024-го року. Фото: Суспільне Полтава

Водолаз Михайло Білаш розповів Суспільному, що з початку цієї зими працівники комунальної установи "Рятувально-водолазна служба" у Полтаві рятували з води одну людину. Це сталося наприкінці грудня 2023-го року у мікрорайоні Левада.

"Надійшов дзвінок про те, що там провалилася людина. Група у складі трьох водолазів одразу вирушила на місце події і врятувала цю людину", ― розповів Михайло Білаш.

Коли безпечно виходити на лід та що робити, коли він провалився

За словами водолаза, аби одна людина могла безпечно перейти водойму, товщина криги має бути не менше 7 сантиметрів.

Рятувальники пояснюють рибалкам правила поводження на замерзлій водоймі у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"На жаль, зараз такий лід у місцях, де підвищена течія. Тому полтавцям зараз я не рекомендую виходити на лід. А допустима мінімальна товщина льоду для того, щоб декілька людей перейшли через лід ― це від 15 сантиметрів", ― повідомив водолаз комунальної установи "Рятувально-водолазна служба".

Якщо ж людина провалюється під лід, їй слід опанувати себе, почати кликати на допомогу та намагатися самостійно вибратися на поверхню. Речник рятувальників регіону Віталій Шкаревський Суспільному розповів:

"Якщо людина вилазить на лід, обов’язково не вставати, а перекочуватися у тому напрямкові, з якого вона йшла, а де товщий лід ― повзти. Якщо ви побачили, що людина провалилася, ні в якому разі не підбігайте до неї. Краще підповзати до нього. При цьому, підповзаючи до нього подати йому палку, щоб захопити і допомогти йому вилізти".

Рибалка Володимир Обертас. Фото: Суспільне Полтава

Що кажуть місцеві рибалки

На річці Ворскла у Полтаві рибалить Володимир Обертас. За його словами, для нього це відпочинок. Із собою чоловік бере плішню, якою перевіряє товщину льоду.

"Я звик ловити і літом на поплавки. Воно цікавіше так. Це називається тиха, спокійна рибалка. Не те, що сітку ставиш, з острогою ходити чи гарпуном або якоря ставити. Це поєднання відпочинку і собі рибка якась упіймається", ― повідомив Володимир Обертас.

Рибалки зробили отвори у кризі. Фото: Суспільне Полтава

Рибак Сергій Іванченко Суспільному розповів, що на тонкий лід не виходив:

"Уже як морози хороші були, днів 5―6 тому я вперше вийшов. Риба практично не ловиться. Ще, мабуть, дуже рано. А приходимо частенько, тому що живемо неподалік. А що пенсіонерам робити? Приходимо, відпочиваємо".

Новини України