ФБУ відлучить гравців від баскетболу строком до двох років у разі відмови участі у матчах за національну збірну України

Дане рішення можливе у разі відсутності поважної причини пропуску зборів команди

ФБУ відлучить гравців від баскетболу строком до двох років у разі відмови участі у матчах за національну збірну України

Сборная Украины по баскетболу, фото — fbu.ua

Виконком Федерації баскетболу України оголосив про жорсткі потенційні санкції для баскетболістів, які отримують виклик до національної збірної України.

У випадку, якщо гравець систематично (два або більше разів) не прибуває до розташування команди без поважної причини на збори та участі у міжнародно-європейських матчах, ФБУ уповноважена застосувати бан для баскетболіста терміном від одного до двох років. Заборона поширюється на будь-який вид баскетбольної діяльності, зокрема адміністративну та спортивну.

Президент ФБУ Михайло Бродський раніше неодноразово натякав у своїх заявах на можливі санкції для баскетболістів. Зокрема, функціонер жорстко пройшовся гравцями чоловічої збірної України у пре-кваліфікації ОІ-2024.

Нещодавно тренерський штаб збірної України з баскетболу оголосив склад на матчі кваліфікації Євробаскету-2025 зі Словенією та Португалією. Підготовку до поєдинків синьо-жовті розпочнуть 17 лютого у Ризі, а 20 лютого вирушать до Словенії, де зіграють перший матч кваліфікації.

Команда Віталія Степановського відкриє кваліфікаційний турнір матчем зі Словенією 22 лютого. Потім синьо-жовті зіграють із Португалією 25 лютого. Номінально «домашній» для України поєдинок пройде у Ризі. Третім суперником українців у групі А є Ізраїль.

Кваліфікація чемпіонату Європи проходитиме під час трьох вікон: 19-27 лютого 2024 року, 18-26 листопада 2024 року та 17-25 лютого 2025 року. Кожна збірна проведе дві гри у кожному вікні. Для виходу у фінальну частину Євробаскету збірної України необхідно зайняти одне із трьох перших місць у групі.

Джерело

Новини України