Цікаві готичні місця західної України

В Західній частині України є багато загадкових й таємничих місць. Готичні замки, які наповнені неперевершеними легендами. Містичні локації, які просто вражають.

Саме тому туристи подорожуючи цією місцевістю просто у захваті від дивовижних історій, архітектурного стилю та неймовірно мальовничої природи. Зробимо перелік цікавих готичних місць й перше місце посідає личаківське кладовище  під відкритим небом, яке являється унікальним музеєм та входить у топ найстародавніших європейських цвинтарів.

Відкрили кладовище у 1786 році. Його площа складає 42 гектари. Тут розміщено понад 300 тисяч поховань (у тому числі понад 2000 гробниць (склепів), на могилах встановлено понад 500 скульптур та рельєфів. Цей цвинтар-заповідник дозволяє доторкнутись до історії, подивитись на могили відомих людей, які тут поховані, а саме:

  • Іван Франко.
  • Соломія Крушельницька.
  • Віктор Чукарін.
  • Станіслав Людкевич.
  • Маркіян Шашкевич.
  • Микола Колесса.
  • Ігор Білозір.
  • Володимир Івасюк.
  • Грицько Чубай.

Мертве озеро біля села Каменка у Львівській області. Його ще називають Журавлиним. Дуже темна вода, яка застелена гілками дерев та мохом вражає, озеро оточено чарівним лісом та вражає своєю містичністю. Згідно легенд, з цієї місцевості у стародавні часи практично ніхто не міг вийти живим.

Ще одне надзвичайно готичне місце – це будинок скульптура Голованя, який знаходиться у Луцьку та виступає сучасною пам’яткою міста. Збудували його у 1980 році й протягом 30 років архітектор поступово прикрашав його своїми скульптурами, будинок ще називають «Дім з химерами». Зараз в будинку архітектора налічується більше 500 скульптур. Всі вони зроблені руками майстра з зеленого пісковика або каменю. Кожна скульптура має неповторну форму і свою історію.

Мертве привид-селище «Буркут» В Івано-франківській області розташоване поміж двох містичних гір. Раніше у цьому селі  жило понад 10 сімей, а з 2008 року всі люди виїхали. Туристів захоплює не зворушена місцевість, залишені будинки, надзвичайна тиша та прекрасні мальовничі пейзажі.

Кладовище австрійських солдатів, яке було збудоване у період першої світової війни, а знаходиться воно у підніжжі гори Говерла. Про це місце мало хто знає. Засновано воно було у 1916 році, коли у Карпатах проходили бої між російською та Австро-Угорською імперіями.

Містичний замок в Ужгороді, який збудували у 14 столітті. Дивовижна архітектура різних стилів. Існує легенда: коли розгніваний батько дізнався про зраду дочки, то відразу ж наказав замурувати її живцем в замкову стіну. З того часу душа дівчини не знає спокою, білою тінню блукаючи вночі по коридорах замку. Її стогін нібито чують вітряними ночами. У народі ж привид дівчини прозвали білою дівою.

Золочевський замок у Львівській області надзвичайно гарній й таємничий. У 1634 році з нього зробили в’язницю та катівню. Нескінченні муки ув’язнених, нереальні людські страждання, дух смерті, несамовиті крики, почуття приреченості. Все це мовчазні стіни вбирали в себе немов губка вбирає воду, а енергетика мук, нескінченного потоку сліз і страждань збереглася тут й по нині.

Карпатська фортеця-привид Тустань, яка виступала оборонною спорудою від іноземних країн. Артефакти, які розкидані на скелях, свідчать про неабияке культове значення цього місця для древніх жителів, а на одному з великих каменів вигравірувані обличчя.

Готична архітектура – це тип сакральної і світської архітектури, поширений в періоди зрілого і пізнього (з кінця XII до початку XVI століття). Тому на Західній Україні можна зустріти багато цікавих місць даного стилю, який доторкнувся до багатьох будівель та визначних пам’яток й залишив величезний вклад в історичному та культурному спадку нашої країни.

Новини України