Чому РФ активізувала брязкання ядерною зброєю — аналіз ISW

Ядерна зброя. Shutterstock.

Кремль знову активізує кампанію так званого рефлексивного контролю, спрямовану на прийняття рішень на Заході, використовуючи ядерні погрози та дипломатичні маніпуляції.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як пояснили аналітики, рефлексивне управління є ключовим елементом російського інструментарію гібридної війни. Це тактика, яка спирається на вплив на супротивника за допомогою цілеспрямованої риторики та інформаційних операцій таким чином, щоб супротивник добровільно вчинив дії, вигідні Росії.

“Радянський математик Володимир Лефевр визначив рефлексивне управління як ”процес перенесення причин прийняття рішення” на супротивника за допомогою “провокацій, інтриг, маскування, створення фальшивих об'єктів і брехні будь-якого типу”, — йдеться в аналітичному звіті.

Зазначається, що Росія часто використовувала “ядерне брязкання зброєю” протягом свого повномасштабного вторгнення в Україну, щоб змусити Захід, який Росія вважає своїм супротивником, припинити надавати військову підтримку Україні. І це “ядерне брязкання зброєю” стало часто використовуваною формою російського рефлексивного контролю.

Так, 6 травня Міністерство оборони Росії повідомило, що президент РФ Володимир Путін доручив російському Генштабу підготуватися до проведення навчань з нестратегічної (тактичної) ядерної зброї для “відпрацювання підготовки та застосування” тактичної ядерної зброї.

У Міноборони РФ заявили, що в навчаннях братимуть участь ракетні формування Південного військового округу Росії, а також російська авіація і військово-морські сили. Міноборони та Міністерство закордонних справ РФ, зокрема, заявили, що Росія проведе ядерні навчання у відповідь на нібито “провокаційні заяви та погрози”, зроблені західними офіційними особами на адресу Росії.

Новини України