Утилізація новорічних ялинок: як це роблять у Полтаві

За інформацією: Суспільне Полтава.

Сергій Антоненко виносить ялинку із своєї квартири. Суспільне Полтава

"На свята до мене приходять друзі з дітьми. Щоб це було для них маленьке свято. Я тільки за, якщо ці ялинки будуть спеціально вирощувати на вирубку для цієї мети. А коли кажуть, що це санітарна чистка лісу, то краще буде, щоб попередньо наші лісівники не вирощували деревця із насіння шишкового, а попередньо викопували саджанці і розсаджували там, де є вирубка лісу або ліс було спалено", — розповів місцевий житель Сергій Антоненко.

Ялинки та сосни, які після новорічних свят люди виносять на смітники, збирають комунальники та звозять на міське "КАТП-1628".

Новорічні ялинки, які винесли на смітник. Суспільне Полтава

"У нас стоїть стаціонарна подрібнювальна установка, яка перебиває ялинки на тріску. І надалі вона використовується для опалення у твердопаливних котлах на території підприємства", — розповів заступник начальника відділу експлуатації "КАТП-1628" Володимир Боберський.

Ялинку кладуть у подрібнювальну машину. Суспільне Полтава

За словами Володимира, зекономити за допомогою такого палива дуже не вдається, оскільки ця деревина швидко згорає.

"Цього року ялинки почали викидати орієнтовно з 14-15 числа (січня – ред.) масово, до цього були поодинокі деревця. Не викидати деревця ялинок у сміттєві контейнери, а також у зелені баки для великогабаритного сміття. Бажано їх складати обабіч дороги для того, щоб техніка змогла приїхати і їх забрати. Їх треба звільняти від пластикових упаковок, від мішків, скотчу для того, щоб воно не потрапляло у тріску", — продовжив Володимир Боберський.

Котел, у якому спалюють ялинки. Суспільне Полтава

За словами Володимира, за день на підприємство звозять від трьох до п’яти сотень дерев. А за тиждень, вважає він, у Полтаві завершать виносити ялинки.

Новини України