Уряд обмежив площу знищеного житла, за яке виплатять компенсацію

Уряд обмежив площу знищеного житла, за яке виплатять компенсацію

Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration

Кабінет міністрів ухвалив зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Максимальну площу житла, компенсацію за яке виплатять через «Відновлення», обмежать. Про це йдеться в урядовій постанові №39.

Компенсацію виплачуватимуть за квартири, загальна площа яких не перевищує 150 кв. м та за будинки садибного типу площею не більше 200 кв.м. При цьому в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна фіксуватиметься площа об’єкта зруйнованого майна, що перевищуватиме максимальні обмеження площі для підрахунку компенсації.

— Надалі площу, за якою не було нараховано компенсацію, буде використано в разі подання заяви на компенсацію коштом репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативно-правовими актами, — сказано у документі.

За даними Мінвідновлення, на 17 січня 2024 року вже 95 українських сімей оформили угоди щодо купівлі житла з використанням житлових сертифікатів, виданих за програмою компенсацій за зруйноване війною житло. У роботі комісій при органах місцевого самоврядування – понад 8 тис. заявок на компенсацію. З грудня почалися виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості. За квартири виплачували максимум 350 тис. грн., а для приватного будинку – 500 тис. грн. Програма «єВідновлення», в рамках якої компенсацію до 200 тис. грн на ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла, розпочалася у травні 2023 року.
Джерело

Новини України