У Запорізькій області зросли споживчі ціни

У Запорізькій області зросли споживчі ціни

Минулоріч у Запорізькій області ціни на споживчому ринку зросли більше ніж по Україні загалом. 

Про це повідомляє 061 з посиланням на дані обласного управління статистики. 

16 січня у обласному управлінні статистики оприлюднили індекси споживчих цін у Запорізькій області за останній місяць 2023 року. У грудні порівняно з листопадом ціни зросли на 0,2%, що нижче ніж по Україні загалом — 0,7%. З початку року споживчі ціни зросли на 5,9%. За цей період по Україні загалом зростання цін склало 5,1%. 

У грудні зросла вартість продуктів харчування і безалкогольних напоїв (на 1%), а також ціни у сфері охорони здоров’я (на 1,5%).

Серед продуктів харчування відбулося збільшення ціни на картоплю, перець солодкий, капусту білокачанну (на 28,2–19,0%), моркву, огірки, буряк, цибулю ріпчасту, яйця (на 14,8–8,4%), сосиски, сардельки першого ґатунку, молоко, торти, пасту томатну, сири розсольні (на 5,2–3,5%). У сфері охорони здоров’я виросли ціни на судинорозширюючі препарати українського і закордонного виробництва (на 2,8%). 

Найбільше подешевшали одяг і взуття (на 3,3%). У транспортній сфері ціни знизилися на 2,1%. Зниження сталося через зменшення вартості палива та мастил на 4,7%.

Раніше 061 повідомляв, що представників МАГАТЕ допустили до одного з реакторних залів Запорізької АЕС.

Новини України