За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві презентували календар-2024. Фото: Суспільне Полтава
У Полтаві 6 березня благодійний фонд "1991" презентував власний проєкт "Лють".
"Наш фонд займається оперативним забезпеченням потреб Сил оборони, у нас є близько 15 підрозділів, які ми забезпечуємо. Наш проєкт називається «Лють», оскільки власне особливість календаря в тому, що відлік йде від лютого. Ми хотіли, аби цей проєкт також символізував нашу таку нову українську лють, яка присутня у нас від початку повномасштабного вторгнення", — розповіла представниця благодійного фонду "1991" Марина Перцович.
У Полтаві презентували календар з фотографіями воїнів. Фото: Суспільне Полтава
На календарі – воїни з різних регіонів України.
"12 героїв є максимально різними. Вони з різної вікової категорії, з різних родів військ. Хтось перебуває зараз на службі, в активних бойових діях, хтось ветеран з 2014-го року. Декілька наших героїв повернулись з полону", — долала Марина Перцович.
"Фотографом нашого проєкту є Віталій Юрасов. Це відомий в Україні фотограф. Він наразі фотографує здебільшого війну. Він згодився на волонтерських засадах просто допомогти. Вони їхали, збирали наших військових в Покровську і так далі, звозили в студію, аби відфотографувати. У нього дуже вийшло передати саме щирість і простоту військових", — розповіла проєктна менеджерка благодійного фонду "19912 Іванка Живачук.
Вадим «Karaya» – пілот з Кременчука. Фото: Суспільне Полтава
Серед учасників проєкту і двоє воїнів з Полтавщини.
"Вадим «Karaya» – відомий пілот, він з Кременчука, та Гліб Стрижко, він з Полтави. Це відомий ветеран, раніше був воїн. Він прийняв рішення служити в піхоті морській і вже там зустрів свій перший бій і обороняв Маріуполь. На жаль, потрапив до полону, мужньо переніс його з величезними травмами. Повернувся і зараз працює з ветеранами.", — сказала керівниця БО "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.
У Полтаві презентували календар-2024 з фотографіями 12 воїнів. Фото: Суспільне Полтава
100% прибутку від продажу календарів витратять на безпілотники, говорить менеджерка фонду Іванка Живачук.
"Все інше покривалось волонтерськими силами, а друк і так далі — на це ми залучали кошти від благодійників. Мета- це зібрати кошти на 500 FPV-дронів для «Хартії» та «Азову». Власне на днях будем вже закривати цей збір. З наступного тижня ми вже почнемо замовляти дрони, аби їх власне відправити війську", — додала Живачук.
Гліб Стрижко із Полтави. Фото: Суспільне Полтава
Із трьох тисяч надрукованих примірників благодійники продали вже більше половини.
"Наша ціль була 7,5 мільйонів гривень. Наразі ми вже зібрали більше восьми мільйонів. Аби отримати календар, потрібно на нашому сайті, задонатити від 1991 гривні", — додала менеджерка фонду Іванка Живачук.
Представники благодійного фонду провели також 2 презентації у Львові. Тепер планують захід у Києві.