У Житомирській громаді впроваджують послугу денного догляду для осіб з інвалідністю від 18-ти до 35-ти років

Відповідне рішення затвердив виконавчий комітет міської ради.

Ця послуга є затребуваною в громаді, оскільки до 18-ти років діти з інвалідністю проходять реабілітацію та денний догляд на базі Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Житомирської міської ради. Важливо, щоб особи, що потрапили в складні життєві обставини та потребують сторонньої підтримки та допомоги, і після 18-ти років мали змогу отримати таку послугу.

«Ми хочемо організувати в громаді надання цієї базової послуги, передбаченої законом України, на підставі соціального замовлення. Тобто на конкурсних засадах залучити громадський благодійний сектор, який спроможний цю послугу надавати, з фінансовою підтримкою з місцевого бюджету», — зазначає директорка департаменту соціальної політики міської ради Вікторія Краснопір.

Рішенням затвердили і Порядок проведення конкурсу, який проведе департамент соціальної політики міської ради як замовник соціальної послуги проведе відповідний конкурс упродовж 20-ти днів після прийняття цього рішення.

Відео дня

У Порядку йдеться, що отримувачами такої послуги можуть бути особи з інвалідністю (молодь від 18-ти до 35-ти років) I чи II групи, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує чотири прожиткових мінімуми для цієї категорії осіб.

Комплекс заходів, спрямованих на створення умов забезпечення для життєдіяльності осіб з інвалідністю зазначеної вікової категорії, мають включати забезпечення умов для денного перебування, зокрема і забезпечення не рідше одного разу на день харчуванням, формування та підтримку навичок самообслуговування, допомогу в самообслуговуванні, психологічну підтримку та дозвілля. Для цього надавач послуги формує команду із фахівців-психологів, соціальних працівників, реабілітологів, дефектологів та ін.

Джерело: Житомирська міська рада

 

Джерело

Новини України