У Генштабі пообіцяли надалі знищувати ракетні загрози для Харкова з боку Росії

ЗСУ продовжать відстежувати і нищити точки запусків ракет, якими обстрілюють Харківщину.

Після падіння російського транспортного літака за 100 кілометрів від Харківської області Генштаб оприлюднив офіційну заяву.

У Генштабі нагадали, що за останній тиждень росіяни збільшили кількість ракетних атак по Харківщині. За 19 атак по області окупанти запустили 26 ЗКР С-300 та три балістичні ракети «Іскандер-М».

«Неспроможність противника досягти будь-яких результатів на полі бою продовжує його стратегію терору, зокрема і на Харківському напрямку. Застосування ракетного ураження з метою знищення Харкова та вбивства цивільних ми бачимо і в інших містах України. Задля зменшення саме ракетної загрози, Збройні Сили України не тільки контролюють повітряний простір, а й детально відстежують точки запусків ракет та логістику їх постачання, особливо, з застосуванням засобів військово-транспортної авіації. Зафіксована інтенсивність обстрілів прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгород. Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку», — повідомили у Генштабі.

Нагадаємо, 23 січня окупанти тричі завдавали ракетних ударів по Харкову. Загалом загинули десятеро людей, поранені понад 50 людей, пошкоджені понад 100 будинків у центрі, у П’ятихатках та на вулиці Коцарській.

На початку 2024 року повідомлялося, що росіяни накопичили запаси ракет у Бєлгороді та існує небезпека для Харківщини. Сил для нового наступу на Харків у росіян немає.

Фото: BBC.

Уранці 24 січня у Бєлгродській області (неподалік від міста Короча), за 100 кілометрів від Харківської обалсті, упав транспортний російський ІЛ-76. Російські пропагандистеські ЗМІ повідомляли, що на борту були українські військовополонені, яких везли для обміну і начебто ніхто не вижив. У Головному управлінні розвідки України підтвердили, що обмін мав би відбутися. Український координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими не спростував і не підтвердив інформацію про те, що готувався новий обмін.

Джерело

Новини України