За інформацією Генштабу ЗСУ, після інциденту з журналістом «Слідство.Інфо» начальник Солом’янського ТЦК обійме нижчу посаду в одному з бойових підрозділів.
Related video
Начальника Солом’янського територіального центру комплектування відсторонено від посади після скандалу з врученням повістки журналісту-розслідувачу «Слідство.Інфо». Про це пише «РБК Україна» з посиланням на Міністерство оборони.
Повідомляється, що начальника Солом’янського ТЦК переведено в один із підрозділів, де він обійматиме нижчу посаду.
Про відсторонення начальника Солом’янського ТЦК також пише «Українська правда» з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ. У відомстві повідомили, що згідно з наказом головнокомандувача ЗСУ, начальника ТЦК переведено на нижчу посаду в одному з бойових підрозділів.
У Генштабі також зазначили, що рішення ухвалили після ретельного вивчення всіх обставин інциденту.
«Збройні сили України у своїй діяльності дотримуються принципів відкритості та прозорості й наголошують на важливості спільної роботи медіа та громадськості щодо захисту прав і свобод кожного громадянина України», — підкреслили у відомстві.
Скандал із повісткою журналісту: що відомо
Нагадаємо, 4 квітня журналісти проєкту «Слідство.Інфо» опублікували розслідування, у якому йшлося про купівлю дружиною головного кіберрозвідника, начальника департаменту кіберзахисту СБУ Іллі Вітюка квартири преміум-класу в Печерському районі столиці.
Розслідування про майно генерала СБУ
Невдовзі після цього, 6 квітня у «Слідство.Інфо» заявили, що їхньому співробітнику Євгену Шульгату, який був автором згаданого розслідування, намагалися вручити повістку через роботу над матеріалом.
Журналісти «Слідства.Інфо» також отримали відео з камер спостереження торговельного центру, на якому видно, що за кілька хвилин після того, як до супермаркету заходить журналіст, за ним заходять двоє співробітників ТЦК разом із чоловіком у цивільному одязі.
Співробітники ТЦК намагалися вручити повістку журналісту "Слідство.Інфо"
«Мене здивувало, що вони підійшли саме до мене, звернулися на ім’я-прізвище і явно знали мене в обличчя… Оскільки я працював над цією історією (про елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка, — ред.), то одразу запідозрив, що мене зупинили в супермаркеті саме через неї», — сказав Шульгат.
Міністерство оборони 6 квітня пообіцяло розібратися в ситуації з повісткою журналісту «Слідство.Інфо». У відомстві заявили, що вважають будь-які форми тиску на журналістів категорично неприпустимими.
Зі свого боку голова Ради резервістів Сухопутних військ України Іван Тимочко 7 квітня заявив, що робота журналістів у воєнний і мирний час важлива, але всі громадяни рівні перед законом про мобілізацію.