Вимикати світло не будуть при заборгованості менше 1514 гривень

Вимикати світло не будуть при заборгованості менше 1514 гривень

Фото: t.me/Укренерго

Заступник міністра енергетики України Світлана Грінчук заявила, що постачальники не відключатимуть світло тим українцям, чий борг за електропостачання нижчий від половини прожиткового мінімуму, тобто 1514 гривень. Про це вона сказала в ефірі національного телемарафону.

— Поки що на законодавчому рівні не визначено мінімальну суму боргу, при якій можуть відключити енергопостачання. Однак, згідно з ринковими умовами, підключення повторне (після відключення) відбувається за рахунок споживача. Якщо ця сума менша за половину прожиткового мінімуму, тобто 1514 гривень, тоді компанія, яка надає послугу — оплачує також і підключення. Тому логічно, що компанії не відключатимуть, ймовірно, світло тим споживачам, у кого ця сума заборгованості менша, — пояснила заступник міністра енергетики.

За словами Грінчук, згідно з постановою уряду, спочатку постачальник електроенергії має повідомити споживача про заборгованість та можливе відключення світла. Протягом 10 днів вестимуться консультації про те, чи готовий споживач одразу сплатити борг. Також є можливість укласти додатковий договір щодо реструктуризації боргу, тобто визначити графіки погашення та суми.

У грудні 2023 року Кабмін скасував заборону на відключення світла та нарахування пені за борги. Як зазначав енергопостачальник Yasno, відключення розпочнуться вже з кінця січня. 11 січня компанія-енергопостачальник Yasno заявила, що збирається розпочати відключення боржників від електроенергії з кінця січня.
Джерело

Новини України