«Віддати не можна залишити»: Львівська ОВА про прийняття професійно-технічної освіти в обласну власність

 Обласна влада розвиває професійно-технічну освіту не залежно від політичної доцільності, а системно, відповідно до «Стратегічного плану розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області до 2027 року», напрацьованому спільно з EU4Skills в 2021 році. Саме обласна влада формує регіональне замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів. Про це повідомляє перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик на сторінці у Facebook.

«Поки Львівська міська рада «стратегує» де ж поставити кому в цьому непростому виборі, декілька аргументів від мене — чому завтра депутати Львівська обласна рада повинні прийти на сесію і проголосувати «ЗА» прийняття з державної власності цілісних майнових комплексів професійної (професійно-технічної) освіти в обласну комунальну власність.

 Передача закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) як цілісних майнових комплексів з державної власності у спільну власність територіальних громад — це одне із базових завдань Концепції реалізації державної політики у сфері професійної професійно-технічної освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта на період до 2027 року», схваленої Розпорядженням КМУ від 12 червня 2019 р. № 419-р;

 Рішення про передачу ЗПТО з державної власності у обласну комунальну власність ВЖЕ прийняті Урядом!», — Йдеться у повідомлення.

Водночас він наголосив, що після рішення про передачу закладів додаткове фінансове навантаження на обласний бюджет 2024 року не виникне.

«…їх буде кілька. Чи все ідеально в обласних ЗПТО?! Ні, точно ні! Але це результат майже 30-річного ігнорування потреб професійно-технічної освіти зі сторони держави , обласної і місцевої влади. Роботи ще у нас всіх багато. Хто з ОТГ бажає долучитись на ділі, а не на рівні стратегії – ласкаво просимо, долучайтесь!

 Заяви представників Львівської міської ради (і навіть проекти рішень виконкому ЛМР) про відсутність фінансування 9 закладів ЗПТО, які знаходяться в місті Львові, у випадку передачі із державної в обласну комунальну власність, виглядають як емоційний шантаж Поки не внесуть зміни в законодавство, зокрема в ст.89 Бюджетного кодексу України, утримання цих закладів в будь-якому випадку забезпечуватиме ЛМР. Якщо наміри Львівської міської ради щодо виділення 500 мільйонів на підтримку професійно-технічної освіти є щирими, то фінансування все ж таки буде. Бо не має значення — фінансувати ДЕРЖАВНИЙ заклад професійно-технічної освіти чи комунальний, в підсумку — це створення умов для майбутнього дітей», — наголосив Годик.

Перший заступник очільника Львівської ОВА переконаний, що фракція «Самопомочі» в обласній раді підтримає законодавчо-визначений процес та проголосує за зняття «тягаря» управління закладами професійно-технічної освіти з чиновників міської ради.

«І, вертаючись до питання на початку цього тексту – гадаю, відповідь має бути такою: «Віддати, не можна залишити!«, — зазначив він.

Джерело

Новини України