В Україні ухилянтам від мобілізації заборонять їздити на автомобілях

В Україні ухилянтам від мобілізації заборонять їздити на автомобілях

У Верховній Раді зареєстрували оновлений законопроект №10449, в якому чіткіше прописано, як ухилянтів від мобілізації позбавлятимуть водійських посвідчень. Наразі цей проект закону перебуває на розгляді у профільному парламентському комітеті.

Про те, що в Україні осіб, які порушують правила мобілізації, планують позбавляти водійських посвідчень, стало відомо в грудні 2023 року. Це передбачав законопроект №10378, зареєстрований у Верховній Раді. Відповідно до цього проекту закону, у нашій країні дані про громадян, які ухиляються від мобілізації, мають бути внесені до Єдиного реєстру боржників. Тому ухилянти не зможуть отримати посвідчення водія, кредит, не зможуть купити або продати квартиру чи будинок.

Народні депутати Верховної Ради направили законопроект №10378 на доопрацювання. Уряд буквально за один місяць доопрацював цей документ. Номер оновленого проекту закону про мобілізацію – 10449.

Законопроект №10449 передбачає запровадження певних санкцій щодо осіб, які у встановлені законом терміни не з’являться до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Так, за рішенням суду поліція зможе призупинити дію посвідчення водія ухилянта. Щоправда, не зовсім зрозуміло, як діятимуть патрульні поліцейські, якщо, наприклад, вони зупинять водія за порушення ПДР, а потім з’ясуватись (при перевірці по базам даних), що він порушує також правила мобілізації.

Патрульні поліцейські самі не вручають повістки. Вони можуть бути у складі патрулів із представників центрів комплектування, які й вручають повістки. Якщо народні депутати затвердять законопроект №10449 у поточній редакції, то вийде, що разом із патрульними поліцейськими на дорогах стоятимуть і працівники ТЦК.

Згідно з проектом закону №10449, абсолютно всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають протягом двох місяців з дня його опублікування в ЗМІ з’явитися в центр комплектування та соціальної підтримки для уточнення даних. Це означає, що проблеми можуть виникнути у великої кількості українських автомобілістів.

Наразі законопроект №10449 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Він має дати свій висновок цьому документу. Можливо, народні депутати знову запропонують внести зміни до цього проекту закону.

Новини України