Суперліга готує позов до УЄФА на 3,5 мільярда євро через фінансові втрати

Суперліга готує позов до УЄФА на 3,5 мільярда євро через фінансові втрати

Президент УЕФА Александер Чеферин, фото — Getty Images

Європейська Суперліга готує позов до УЄФА на суму 3,5 мільярда євро через фінансові втрати, які настали через блокування турніру.

Затримка запуску проєкту через тиск футбольних функціонерів призвела до тяжких фінансових наслідків. Суперліга погодила для старту турніру кредит у банку JP Morgan під 2,8% річних. За нинішніх обставин його неможливо буде отримати менш ніж за 6,3%, що спричиняє величезні втрати.

Наступний позов стосуватиметься втраченої вигоди від продажу телевізійних прав. За підрахунками Суперліги вже втрачено 30% запланованих матчів, і ця кількість збільшиться до 90% до 2025 року, коли проєкт знову планують запустити. Тут втрачений зиск становить від 700 мільйонів до 1,2 мільярда доларів залежно від додаткових спонсорських контрактів. Також Ліга окремо враховує прибуток від квитків на стадіонах.

Крім фінансових претензій Суперліга вважає, що УЄФА не повною мірою виконує вимоги Верховного суду Євросоюзу. В організації вважають, що президент УЄФА Александер Чеферін продовжує зловживати монопольним становищем. Також у Суперлізі незадоволені спробами Чеферіна провести поправку, яка дозволить йому перебувати на посаді понад встановлений термін.

Нагадаємо, Верховний суд Європейського Союзу визнав незаконним рішення ФІФА та УЄФА щодо блокування Суперліги. Суд оголосив, що футбольні функціонери порушили законодавство про конкуренцію.

На це оперативно відреагував організатор нового турніру – компанія A22 Sports Management. Новий турнір буде створено для чоловічих та жіночих команд. Змагання відбуватимуться у середині тижня. Учасники визначаться за спортивними заслугами, з врахуванням підвищення та пониження без постійних членів. Вболівальники зможуть безкоштовно дивитись прямі трансляції матчів на новій сучасній платформі цифрового потокового мовлення.

У 2021 році УЄФА та ФІФА виступили проти створення Суперліги. Функціонери пригрозили виключенням із єврокубків для тих клубів, які братимуть участь у новому турнірі. Президент УЄФА Александер Чеферін заявив, що проєкт закінчено “на найближчі 20 років”.

Джерело

Новини України