Суд у справі падіння літака з курсантами: чому перенесли засідання 6 лютого

За інформацією: Суспільне Полтава.

6.02.2024. Київський районний суд м. Полтави. Суспільне Полтава

Підготовче засідання у справі щодо падіння літака з курсантами та офіцерами на Харківщині 2020-го року відклали. Відкласти засідання через відсутність одного з обвинувачених просили прокурор Спецпрокуратури у сфері оборони Східного регіону Павло Юхимович і захисники обвинувачених.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного.

Що було на засіданні 6 лютого

Засідання у справі про падіння літака було призначене на 6 лютого у Київському районному суді Полтави. З’явилися, зокрема, захисники деяких обвинувачених, а ще частина учасників була присутня за допомогою засобів відеозв’язку.

Прокурор Спецпрокуратури у сфері оборони Східного регіону Павло Юхимович вказав на неможливість розгляду справи без участі обвинуваченого Олександра Вовка та клопотав про його відсторонення від посади.

Суд у справі падіння літака з курсантами: Наступне засідання у цій справі призначили на 20 лютого. Суспільне ПолтаваБез явки обвинуваченого (Олександра Вовка – ред.) ми не можемо розглядати слідство, це недоречно. Зазначений обвинувачений був належним чином повідомлений про дати судових засідань. А тому міг повідомити своє керівництво про неможливість відбуття у відрядження. Або ж, знаючи про судове засідання він міг знайти годину часу для участі в засіданні. Відмова підкоритися вимогам суду є підставою для застосування статті 155 КПК, а саме відсторонення обвинуваченого від посади.

Захисники обвинувачених Олександр Мунька та Марина Юр’єва просили визнати причину неявки до суду Олександра Вовка поважною.

Судова колегія у справі падіння літака з курсантами АН-26. Суспільне Полтава

"Щодо думок, що Олександр Вовк має можливість взяти участь у відеоконференції, то це необґрунтовано. В довідці вказано, що обмежений зв’язок. Другий момент – те, що Вовк зараз виконує бойові завдання. Особа зараз знаходиться закордоном, і це (відсторонення від посади – ред.) може вплинути на національні інтереси", — повідомив захисник Олександр Мунька.

Наступне засідання у цій справі призначили на 20 лютого.

Що відомо про авіакатастрофу

25 вересня 2020-го року поблизу міста Чугуїв на Харківщині упав військовий літак "Ан-26". В авіакатастрофі загинули 26 людей: 19 курсантів Харківського університету Повітряних сил, сім офіцерів та члени екіпажу. Справу розслідують за двома статтями Кримінального кодексу ― це "Недбале ставлення до військової служби" та "Порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки". Найбільша санкція – до 15 років позбавлення волі.

Новини України