Станцію «Пушкінська» просять назвати «Ярослава Мудрого»

В юридичному університеті пояснили, чому вважають нелогічними інші назви цієї станції.

Харківський національний юридичний університет включився до процесу перейменування станції метро «Пушкінська» і лобіює свою назву.

На офіційному сайті університету з’явилася офіційна заява педколективу, яку можна вважати пропозицією для Топонімічної комісії. Якщо Університет ніяк не позиціонував себе під час перейменування вулиці Пушкінської (минулого тижня на сесії проголосували за Григорія Сковороди), то тепер обстоює право назвати станцію іменем князя Київської Русі, ім’я якого носить виш з 2013 року.

«Найдоречнішою вважаємо пропозицію назвати станцію іменем Ярослава Мудрого. По-перше, два виходи метро ведуть на вулицю, що названа на честь князя Київської Русі, поряд з виходами вже стоїть пам’ятник Ярославу Мудрому, неподалік знаходиться Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. По-друге, не менш важливий аргумент – зв’язок історичній тяглости між Харковом і Київською Руссю, зв’язок з традиціями, такий собі маркер, який поєднує історію і наше сьогодення. Феномен Ярослава Мудрого значною мірою спроектований на сучасну добу. Адже нині Україна перебуває на важливому етапі свого розвитку, і уроки Ярослава Мудрого надзвичайно актуальні для нас. Тобто перейменування станції метро «Пушкінська» на «Ярослава Мудрого», на наше переконання, є найбільш логічним. Ще один плюс – у майбутньому передекорування станції не потребуватиме кардинальної зміни концепту, реконструкцію можна зробити відносно недорого», — йдеться у заяві.

Паралельно правники пояснюють, чому інші варінти не підходять, як-от Політехнічна або Сковородинівська. Трохи раніше НТУ «ХПІ» в особі речниці Олени Розової попросив назвати станцію на честь найбільшого технічного вишу Сходу України.

«Щодо пропозиції назвати станцію «Політехнічна» або «Політех» на честь Національного технічного університету, що знаходиться неподалік – вважаємо таку назву не зовсім доречною. Бо на такій самій відстані чи навіть ближче до входів у метро ніж НТУ «ХПІ» знаходяться юридичний, гуманітарний, автодорожний, фармацевтичний університети, академія цивільного захисту і один з корпусів інституту мистецтв. Крім того декілька наукових інститутів. Ще одна пропозиція – продовжити увічнення постаті Григорія Сковороди у Харкові, надати станції метро «Пушкінська» його ім’я. Звичайно, «філософ свободи» Григорій Савич Сковорода учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося. Сковорода дуже відповідає ноті часу. Але не треба забувати, що станція метро «Пушкінська» знаходиться зараз на вулиці Григорія Сковороди, одній з центральних вулиць Харкова довжиною у 5 км. І крім цієї станції вздовж вулиці є ще дві станції метро, що в свою чергу може дезорієнтувати», — йдеться у повідомленні.

Педколектив юридичного університету сподівається, що при прийнятті рішення щодо перейменування станції метро «Пушкінська» будуть розглянуті та враховані всі пропозиції та зауваження громадськості.

Як писав UA-NEWS.in.ua, харків’яни обговорюють майбутнє перейменування на сторінці Харківської топонімічної групи. Пропозицій — десятки, від нейтральної «Європейської» до цілком конкретних назв на честь розташованих поблизу університетів. На жаль, міська рада не організувала громадські слухання.

Джерело

Новини України