США розширили санкції за перевезення нафти Росії

США розширили санкції за перевезення нафти Росії

Фото: shipspotting.com Танкер Uze потрапив під санкції США

Під санкції потрапила велика судноплавна компанія Hennesea, яка базується в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Влада США оголосила про нові санкції за перевезення російської нафти. Під обмеження потрапили ще 17 танкерів, повідомив американський Мінфін у четвер, 18 січня.

«Сьогоднішні дії ще раз демонструють, що будь-хто, хто порушує обмеження ціни, стикається з наслідками. Ніхто не повинен сумніватися у відданості нашої коаліції зупинити тих, хто допомагає Кремлю», – заявив заступник міністра фінансів Воллі Адейемо.

Під санкції потрапила судноплавна компанія Hennesea Holdings Limited (Hennesea), що базується в Об’єднаних Арабських Еміратах. Вона є кінцевим власником 18 танкерів, включно із судном HS Atlantica, яке Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) раніше визначило як таке, що займається транспортуванням сирої нафти російського походження за ціною, вищою за 60 доларів за барель.

Встановлено, що незадовго до набрання чинності ціновим обмеженням Hennesea, заснована наприкінці 2022 року, придбала старі танкери, що перевозять російську сиру нафту і нафтопродукти. Танкери Hennesea неодноразово здійснювали заходи в порти Російської Федерації.

Як відомо, у грудні 2022 року країни Заходу встановили верхню межу ціни на морський експорт російської нафти на рівні 60 доларів за барель. Санкції також забороняють західним компаніям надавати послуги з перевезення нафти з РФ за вищою від «стелі» ціною.

Таке обмеження змусило Росію переорієнтувати продаж нафти на Китай та Індію, а також створити «тіньовий флот» танкерів.

Кілька місяців тому Мінфін США почав вводити санкції за порушення «стелі цін» на російську нафту.

Джерело

Новини України