Спрямував підбитий літак у колону росіян: на Бахмаччині попрощалися з льотчиком Андрієм Антиховичем

На Бахмаччині 3 лютого попрощалися з льотчиком Андрієм Антиховичем.

Його спочатку поховали в населеному пункті Антонівка Херсонської області, який поки що знаходиться під російською окупацією. Тіло пілота вдалося повернути лише наприкінці грудня 2023 року.

Поховають Героя на Київщині.

Про це повідомляє Бахмацька міськрада.

Андрій Антихович народився 21 травня 1996 в Бахмачі. Закінчив Бахмацьку гімназію, потім Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Так як він не бачив свого життя інакше, тільки з небом, тому без вагань вирішив стати льотчиком та вступати до Харківського військового університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. З 2018 року проходив військову службу в 299 бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова.

У ніч з 23 на 24 лютого 2022 Андрій перебував на бойовому чергуванні, одним з перших ставши на захист України.

26 лютого 2022 року капітан Андрій Антихович, здійснюючи бойовий виліт на літаку Су-25 на Херсонському напрямку, виявив ворожі колони та завдав по них успішного вогневого ураження, чим затримав просування рашистів.

На жаль, ворог влучив у літак. І коли постало питання катапультуватись чи знищити росіян – не вагаючись направив підбитий штурмовик у бік ворожої колони.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України №262/2022 від 18.04.2022 Андрій Антихович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Источник

Новини України