Штраф до 9500 гривень: де водіям загрожує жорстке покарання за капризи природи

В Україні багато водіїв вважають, що покарання можна отримати виключно за порушення правил проїзду в тих чи інших ситуаціях, забуваючи про вимоги до справності та комплектації самого транспортного засобу.

У зв’язку з цим для деяких автомобілістів буде здивуванням дізнатися, що в інших країнах можна отримати штраф просто за капризи природи.

Наприклад, нещодавно в американському штаті Мен набув чинності закон, який прирівнює сніг і лід на кузові автомобіля до незакріпленого вантажу.

Водії транспортних засобів вагою до 4,5 тонн зобов’язані робити все в їх силах, щоб не допустити скупчення снігу та льоду на їх машинах або видаляти опади з транспорту.

У будь-якому разі експлуатацію таких авто в штаті заборонено.

Якщо внаслідок порушення цього правила буде завдано шкоди приватній власності або хтось отримає травми, то водія можуть оштрафувати на суму 50 доларів (близько 1850 гривень).

Повторне порушення може коштувати автомобілісту вже 250 доларів або 9500 гривень.

При цьому великогабаритного транспорту це правило не стосується.

Законодавці дійшли висновку, що вимога очищати високі тягачі від снігу та льоду може призвести до зворотного ефекту, що водії частіше отримуватимуть травми, намагаючись утримувати машини в чистоті.

Новини України