Румунські фермери припинили блокувати виїзд вантажівок з пункту пропуску «Красноїльськ» — ДПСУ

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

Румунські фермери припинили блокувати рух вантажівок перед пунктом пропуску "Вікову-де-Сус", що навпроти українського пункту пропуску "Красноїльськ" у Чернівецькій області.

Про це повідомили у Telegram-каналі Держприкордонслужби.

Пропуск усіх транспортних засобів через пункт пропуску здійснюється в звичайному режимі. Через пункт пропуску "Красноїльськ" можуть проїхати лише порожні вантажівки.

Фермери продовжують блокувати пункт пропуску "Сірет", що навпроти українського пункту пропуску "Порубне". Про це у коментарі Суспільному повідомив офіцер пресслужби Чернівецького прикордонного загону Костянтин Ліснік. Станом на 5:30 19 січня на перетин кордону через "Порубне" в єЧерзі зареєструвалися 1670 вантажівок. На в'їзд в Україну фермери пропустили 246 вантажівок за добу.

Читати ще

Читати ще «20 хвилин до заїзду висвічується з понеділка». Що водії кажуть про очікування на кордоні на Буковині

Які вимоги протестувальників

15 січня один з румунських фермерів-протестувальників Міхай у коментарі Суспільному казав, що протести відбуваються, оскільки фермерів не влаштовує ціна на зерно в Румунії — за рік вона вдвічі зменшилась. На його думку, конкуренція на цьому ринку є нелояльною для румунських фермерів. Крім цього, фермерів також не влаштовує, що вся аграрна техніка в Румунії має мати страхування, вартість якого також зросла.

"Страхування вантажівок зросло втричі. В нас нема претензій до громадян України. Особисто я та людина, яка допомагала Україні та українцям ще з початку війни. І будемо надалі допомагати Україні", — казав один з румунських фермерів-протестувальників Міхай.

Коли румунські фермери можуть припинити блокаду

Протести фермерів можуть завершитися за декілька днів. Про це в інтерв'ю румунського телеканалу Antena 3 розповів прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку.

За його словами, майже усі питання з фермерами вирішили. Вважає, що протести у країні виправдані через "накопичене розчарування".

"У нас була пандемія, енергетична криза, війна. Був приплив товарів з України на територію Румунії. Торік фермери купували матеріально-технічне забезпечення за дуже дорого, навесні воно подешевшало, і ціна на сільськогосподарську продукцію зросла", — сказав Чолаку.

15 січня Суспільне Чернівці було у румунському селі Сірет й показувало протест тамтешніх фермерів:

Що відомо про блокування кордону

  • З 13 січня румунські фермери блокували рух вантажівок на румунсько-українському кордоні. Фермери перебували на відстані від кордону й блокували дорогу, яка веде до пункту пропуску "Порубне-Сірет".
  • Блокування тривало від 5 до 9 годин. Це могло ускладнити виїзд та в'їзд транспорту в Україну.
  • 15 січня фермери також почали блокування руху вантажівок до пункту пропуску "Вікову-де-Сус–Красноїльськ".
  • З 17 січня протестувальники пропускають вантажівки, які прямують з Румунії до України. Кордон перетинають по 10-12 авто. Так через пункт пропуску "Порубне" в Україну заїхали 145 вантажівок, а через пункт пропуску "Красноїльськ" — 27.

Новини України