Рух вантажівок через пункт пропуску «Порубне» на Буковині розблокували

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

Рух вантажівок через пункт пропуску "Порубне" в Чернівецькій області розблокували. Увесь транспорт оформлюють як на вʼїзд, так і на виїзд.

Про це повідомили на каналі Держприкордонслужби у Telegram.

Що відомо про блокування кордону

З 13 січня румунські фермери блокували рух вантажівок на румунсько-українському кордоні. Фермери перебували на відстані від кордону й блокували дорогу, яка веде до пункту пропуску "Порубне-Сірет".

15 січня фермери також почали блокування руху вантажівок до пункту пропуску "Вікову-де-Сус–Красноїльськ". Згодом рух відкрили.

Якими були черги

Через блокування збільшувались черги з вантажівок. Станом на ранок 19 січня в електронній черзі на перетин кордону через "Порубне" було майже 1700 фур.

Окрім того, десятки вантажівок по декілька днів очікували перед пунктом пропуску.

Читати ще

Читати ще «20 хвилин до заїзду висвічується з понеділка». Що водії кажуть про очікування на кордоні на Буковині

Які вимоги висували румунські фермери

Один з румунських фермерів-протестувальників Міхай у коментарі Суспільному казав, що протести відбуваються, оскільки фермерів не влаштовує ціна на зерно в Румунії — за рік вона вдвічі зменшилась. На його думку, конкуренція на цьому ринку є нелояльною для румунських фермерів. Крім цього, фермерів також не влаштовує, що вся аграрна техніка в Румунії має мати страхування, вартість якого також зросла.

"Страхування вантажівок зросло втричі. У нас нема претензій до громадян України. Особисто я та людина, яка допомагала Україні та українцям ще з початку війни. І будемо надалі допомагати Україні", — казав Міхай.

15 січня в інтерв'ю румунського телеканалу Antena 3 прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що протести фермерів можуть завершитися за декілька днів. За його словами, майже усі питання з фермерами вирішили.

Новини України