Різко зростає кількість туристів: на Буковині на пунктах пропуску запрацювала е-черга для пасажирських автобусів

Різко зростає кількість туристів: на Буковині на пунктах пропуску запрацювала е-черга для пасажирських автобусів

На пунктах пропуску у Чернівецькій області з 24 червня запрацювала електронна черга для автобусів. Тепер заїхати на пункт пропуску можна лише у конкретній годині і лише після того, як перевізник зареєструвався у черзі.

Про це розповів начальник відділу прикордонного контролю Чернівецького прикордонного загону, підполковник В’ячеслав Криворучко.

Таким чином намагаються зменшити кількість автобусів у чергах. Адже з кінця травня різко збільшується кількість пасажирських автобусів і останніми днями через пункт пропуску «Порубне» проїжджало до 70 автобусів. Відповідно, черги були чималі.

Через пункт пропуску «Порубне» їде багато пасажирських автобусів у Болгарію, Грецію, Туреччину. І це автобуси з різних областей України. Тож туристам, а це переважно діти та жінки, доводилося чекати проходження кордону по кілька годин в автобусах.

«На пункті пропуску “Порубне” останніми днями було зафіксовано 70 автобусів на виїзд і 50 автобусів на в’їзд. Це 120 автобусів на добу. Для порівняння пропускна спроможність пункту пропуску “Порубне” становить усього 80 автобусів, тобто працюємо понаднормово. Щоб зменшити навантаження, збільшується кількість прикордонних нарядів з перевірки документів, персонал», — розповів В’ячеслав Криворучко.

Перевізникам наголошують, що вони тепер повинні врахувати — коли б не виїхали, вони потраплять у пункт пропуску лише у тій годині, яка зазначена у е-черзі. Тож повинні чітко розрахувати час виїзду, щоб довго не чекати у черзі.

«З 24 червня у пунктах пропуску на ділянці 31 прикордонного загону запроваджено реєстрацію автобусів через систему е-черга. І потрапити для проходження прикордонного контролю на пунктах пропуску можна тільки після того, як транспортний засіб був зареєстрований у е-черзі. Навіть якщо автобус стояв багато годин, він без цієї реєстрації у е-черзі не може потрапити у пункт пропуску. Останній тиждень через це відбуваються конфлікти, бо автобус приїжджає, а потрапити у пункт пропуску не може, адже не зареєстрований у е-черзі», — зазначив В’ячеслав Криворучко.

Прикордонники радять туристам, які їдуть на море, обов’язково цікавитися у перевізників, чи вони зареєстровані у е-черзі і на котру годину, щоб потім багато годин не стояти у черзі.

Новини України