РФ змінила БЧ у «Шахедах»: вони стали ще небезпечнішими для будинків — ЗМІ

Це вже третя бойова частина на "Шахедах" — для ураження НПЗ і будинків.

РФ змінила БЧ у «Шахедах»: вони стали ще небезпечнішими для будинків - ЗМІ

Росія продовжує тероризувати Україну дронами та ракетами / Колаж Главреда, фото: mil.gov.ua, Генштаб ЗСУ

Зміна російськими окупантами тактики ударів «Шахедами» може бути повʼязана з новою бойовою частиною, вважають аналітики Defense Express.

Атака РФ дронами прифронтових і прикордонних районів «прямо вказує, що ефективність мобільних груп ЗСУ змушує ворога відмовлятися від направлення значної частини «Шахедів» у тилові райони».

«А атака інфраструктури паливно-енергетичного сектору може бути пов’язана із новою бойовою частиною, яка тепер встановлюється на ці літако-снаряди», — йдеться у публікації.

Це вже третя бойова частина на «Шахедах», і вона має комбіновані ефекти — кумулятивний та запалювальний.

Бойова частина з індексом «БСТ-52», на відміну від «БСФ» та «МСНИ» (назви умовні й дані за маркуванням), має кумулятивну воронку та термічні елементи. Й з огляду на все, за задумом, вона призначена саме для знищення сховищ паливно-мастильних матеріалів, пояснюють фахівці.

Також необхідно розуміти, додають вони, що «Шахеди» з «БСТ-52» становлять значну загрозу й при влучанні у звичайні будинки.

Удари Росії по Україні

У ніч на 28 січня Росія знову випустила по Україні 5 ракет і 8 Шахедів. Двома «Іскандерами» було атаковано Полтавську область (зафіксовано влучання у промисловий обʼєкт), а трьома С-300 — Донецьку область з окупованої території.

Ще 18 грудня, напередодні нового комбінованого удару агресора 29 грудня, Юрій Ігнат попереджав про накопичення Росією ракет. Тоді він зауважував, що у росіян зараз достатньо озброєння, якими вони можуть атакувати Україну щодня.

РФ змінила акценти ударів — атаки зараз менше спрямовані на захід України, а більше на прифронтові території.

Крім того, не варто забувати, що Іран вже постачає Росії дрони-камікадзе. Понад те, військовим чином Москві допомагає і Північна Корея. У США вже є інформація, що Пхеньян передав Кремлю балістику.

Новини України