«Пролікувалися там два тижні»: родичі голови НСЗУ купували в тернопільській лікарні ліки, які заклад мав би видавати безкоштовно

"Пролікувалися там два тижні": родичі голови НСЗУ купували в тернопільській лікарні ліки, які заклад мав би видавати безкоштовно

Чимало тернопільських пацієнтів купують ліки і медичні засоби, які їм призначають лікарі, навіть не підозрюючи, що частину з них мали б отримувати безкоштовно. 

Так про кричущий випадок у Тернопільській обласній дитячій лікарні розповіла голова Національної служби здоров’я України. 

За її словами , на прикладі своїх родичів вона переконалася , що пацієнти Тернопільської обласної дитячої лікарні купують медичні засоби, які мають бути безкоштовними.

Про це очільниця НСЗУ Наталія Гусак розповіла під час брифінгу для «Суспільного», пишуть «Тернополяни».

За її словами, на рахунку закладу є невикористані гроші, за які вони мали б закуповувати необхідні засоби.

«У 2021 році Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня отримала 74 мільйони гривень. В 2022 — 144 мільйони, у 2023 році — 155 мільйонів отримала за договором з НСЗУ. Кожного місяця ми оплачуємо. У січні минулого року — 11 мільйонів, у лютому — майже 12. Березень — 13. Квітень — 13. Травень — 12. В серпні — 16 мільйонів, тому що лікарня більше заробила в серпні. В листопаді — 16 мільйонів. У середньому в цій лікарні, за нашими даними, на заробітну плату використовують 9 мільйонів. Тобто, в них залишається щомісяця майже по 2 мільйони й більше на те, щоб забезпечити виконання договірних взаємовідносин», — відзначила Наталія Гусак.

За словами, голови Національної служби здоров’я України, на рахунку цього закладу в січні було 6 мільйонів, потім у лютому — майже 15 мільйонів.

«Це вільні кошти. Потім у березні — 15 мільйонів. Середня заробітна плата працівників у цьому закладі становить: керівників — 37,7, керівників структурних — 21, лікарів — 19,9, середнього медичного персоналу — 13,6. Мої родичі там пролікувалися два тижні. І як в палаті все відбувалося? Все, що необхідно для лікування, кожного дня давали, щоб людина оплачувала. От що можна зробити з цим закладом, коли ти їм відправляєш вчасно кошти, вони знають, що вони за договором, в них є гроші на рахунку. Як має реагувати держава, коли людина в палаті цього не відчуває. І ще й кажуть лікарям, що НСЗУ щось недоплачує. Елементарні шприци приносять і продають у палаті», — зауважила Наталія Гусак.

Кореспонденти «Суспільного» звернулися за коментарем щодо цієї ситуації до медичної директорки обласної дитячої лікарні Алли Філюк.

«У мене таких фактів немає, щоб наші працівники продавали шприци чи медикаменти, які були закуплені. Направду, така інформація мені абсолютно невідома. Я чомусь більш, ніж упевнена, що з боку медичних працівників такого не було. Щодо того, чи купували в аптеці, я теж не можу стверджувати, тому що не знаю, про який факт саме сьогодні говорили. На жаль, мені не відомо, про яке відділення сьогодні говорилося. Якщо буду знати, з боку адміністрації будуть вжиті відповідні заходи. Протягом минулого року ми були забезпечені медикаментами в повному обсязі. Це антибактеріальні й гормональні препарати. Відповідно, все, що необхідно, всі медикаменти першої необхідності — все було закуплено. На сьогодні ми провели всі тендери на закупівлю медикаментів на цей рік. І тільки будуть підписані договори з Національною службою здоров’я України, надійдуть кошти з Національної служби здоров’я України, всі медикаменти будуть закуплені. Все абсолютно надаємо безкоштовно. Це закупляється за кошти, які заробляє медичний заклад», — повідомила Алла Філюк.

Новини України