«Пощастило знайти пляшку води, з якою трималися разом з побратимами добу». Історія закарпатського прикордонника Іллі

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України/Facebook

Ілля — військовослужбовець Чопського прикордонного загону. Він родом із Закарпаття, йому 21 рік. Підписав контракт з ДПСУ у 18 років, його підрозділ брав участь у відбитті Андріївки та обороні Бахмута.

Історію військовослужбовця розповіли на сторінці Західного регіонального управляння Держприкордонслужби України у Facebook.

"Ілля розпочав службу у відділенні "Саловка" Чопського прикордонного загону. З огляду на те, що до військової служби він опанував спеціальність кухаря-кондитера, хлопцеві запропонували відповідну посаду у підрозділі. За півтора року роботи на кухні став проситися на кордон, оскільки вирішив, що там його служба принесе більше користі. Разом з колегами Ілля охороняв українсько-угорський кордон", — йдеться в повідомленні.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України/Facebook

З початком повномасштабного вторгнення Іллю призначили кухарем у бойовий підрозділ, у складі якого він був спочатку на Житомирщині, а потім на Донеччині.

"Через окуляри, які носив Ілля, йому дали псевдо "Лінза". Він готував їжу для підрозділу разом з іще одним кухарем і щойно переконався, що той зможе впоратися сам, почав просити керівництво ставити його на позиції разом з побратимами. Разом з ними він вів оборонні бої в районі Вугледара", — розповіли в ДПСУ.

Під час другого виїзду на схід підрозділ, де воював "Лінза", брав участь у відбитті Андріївки та обороні Бахмута.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України/Facebook"Як і вперше, призначений на посаду кухаря Ілля згодом попросився до побратимів, які обороняли тактично важливу для обох сторін позицію "Басейн". В одному з таких боїв ворожі міни влучили біля бліндажа прикордонників. Почали детонувати боєприпаси. Ілля та його побратими рятували усе майно, що могли, і надавали допомогу один одному. Найважче було після пожежі залишатися без води, яку практично всю використали для гасіння вогню. "Лінзі" пощастило знайти пляшку води, з якою трималися разом з побратимами добу. Також як трофей він приніс російський автомат", — йдеться в повідомленні.

У бою прикордонник отримав поранення у руку і в плече, після лікування повернувся у стрій і разом з побратимами обороняв Бахмут. За мужність та стійкість нагороджений відомчими відзнаками.

"Ілля зізнається, що його матір довго не знала, що її син на "нулі". Він вважав, що їй краще знати, що її син керує на кухні. Наразі Ілля перебуває на ротації в одному з підрозділів Чопського прикордонного загону. Тут також працює за спеціальністю і щозміни намагається створити для побратимів невеличке кулінарне диво", — підсумували в ДПСУ.

Новини України