«Політехнічна» замість «Пушкінської»: НТУ «ХПІ» просить згадати про них

У технічному виші нагадали, що будівництво метро у Харкові ініціювали саме вчені-політехніки.

Національний політехнічний університет «ХПІ» звернувся до Топонімічної комісії з обгрунтуванням власної пропозиції щодо перейменування станції метро «Пушкінської».  

Представники найбільшого технічного університету Сходу України просять назвати станцію метро у центрі Харкова «Політехнічна». Колектив вишу опублікував пропозицію на офіційному сайті одразу після того, як Національна юридична академія почала лобіювати назву станції «Ярослава Мудрого». Серед аргументів політехніків — поблизу станції виник перший профільний університет, тут зароджувалась еліта міста. 

«Справді, саме Харківський практичний технологічний інститут (зараз НТУ «ХПІ»), заснований у 1885 році, став фундатором промислового та економічного розвитку Харкова. Без нього не виникли б візитівки міста: ХТЗ, Турбоатом, Електроважмаш, ХЕМЗ і не  з’ явились би такі виші, як ХНУРЕ, ХАІ та інші. Крім того, без інженерної освіти складно було б уявити Харків: політехніки провели електрику, створили потужну енергосистему, збудували підприємства, розробили безліч технічних рішень. Так, будівництво метро у Харкові ініціювали вчені-політехніки. Крім того, більша частина випускників ХПІ сьогодні працює в інженерному складі АТ «Харківобленерго», який  в нинішніх скрутних воєнних умовах успішно відновлює електропостачання в районах Харківській області та  Харкова, що страждають від бомбардувань рф. «Українські енергетичні машини» (Турбоатом) – підприємство, яке створено «руками» інженерів-політехніків, сьогодні працює, забезпечуючи енергетичний фронт країни. Наші танкісти Інституту танкових військ НТУ «ХПІ» з 2014 року боронять країну на полі бою та ремонтують складну воєнну техніку. І сьогодні саме технічна освіта зможе допомогти відбудувати країну. Це внесок у майбутнє», — йдеться у повідомленні.

Колектив НТУ «ХПІ» наголошує, що у місті вже є одна з центральних вулиць на честь князя Київської Русі Ярослава Мудрого, а політехніки жодним чином не увіковічнені на мапі міста. Хоча на перспективних картах будівництва метрополітену у Харкові за 1967 та 1972 роки є станції «Політехнічна» та «ХПІ» відповідно.

«Ми  з великою пошаною ставимося до персони Ярослава Мудрого, але вона вже була увічнена у Харкові вулицею з такою назвою та університетом, що носить ім’я цієї історичної постаті. А станція метро «Європейська», гадаємо, найближчим часом має бути у Харкові. І це буде нова станція, збудована після нашої перемоги», — пишуть політехніки.

Виш звернувся до харків’ян, Топонімічної комісії та мерії Харкова з проханням підтримати «Політехнічну».

До речі, у Києві є станція «Політехнічна» на Правобережній лінії швидкісного трамвая.

Як писав UA-NEWS.in.ua, станцію «Пушкінська» просять назвати «Ярослава Мудрого». На офіційному сайті НЮУ ім. Я. Мудрого університету з’явилася офіційна заява педколективу. Правники пояснюють, чому інші варінти не підходять, як-от «Політехнічна» або «Сковородинівська».

Нагадаємо, у Харкові потрібно перейменувати ще понад 400 топонімів.

Джерело

Новини України