Нацбанк покращив прогноз щодо інфляції

Нацбанк покращив прогноз щодо інфляції

Фото: Getty Images Зростання цін в Україні залишиться помірним, прогнозує НБУ

Інфляція дещо пришвидшиться у другій половні року через вичерпання ефектів високих минулорічних врожаїв, прогнозує регулятор.

Національний банк України покращив свої очікування щодо індексу споживчих цін у 2024 році з 9,8% до 8,6%. Про це повідомило керівництво регулятора під час брифінгу з питань монетарної політики у четвер, 25 січня.

Також НБУ прогнозує, що у 2025 році ціни зростуть на 5,8% (попередній прогноз – 6,0%), у 2026 році – на 5,0%.

Разом з тим у найближчі місяці інфляція перебуватиме в межах цільового діапазону 5% ± 1 в. п..

«Із середини року вона дещо пришвидшиться через вичерпання ефектів високих минулорічних врожаїв. Додатково на ціни тиснутиме подальше відновлення споживчого попиту, а також перенесення витрат бізнесу на споживчі ціни, зокрема через усе ще високі безпекові ризики та підвищення зарплат», – заявив глава НБУ Андрій Пишний.

Однак інфляція залишатиметься помірною, у тому числі завдяки заходам НБУ із забезпечення курсової стійкості та привабливості гривневих активів. Очікується, що вона становитиме 8,6% наприкінці року.

За прогнозом НБУ, у 2025 році інфляція повернеться до цільового діапазону, сповільнившись до 5,8% на кінець року, а в 2026 році – до цілі 5%. Цьому сприятиме насамперед зниження безпекових ризиків, що припускається в прогнозі регулятора. Це забезпечить загальне поліпшення очікувань, а також дасть змогу налагодити логістику та виробничі процеси. Вагомими чинниками зниження цінового тиску залишатимуться й заходи процентної та валютної політики НБУ.

Нагадаємо, за даними Держстату, у 2023 році зростання споживчих цін в Україні сповільнилося до 5,1%. Це мінімальне значення з 2020 року, коли інфляція становила 5,0%.

Джерело

Новини України