На Полтавщині збільшилась кількість хворих на скарлатину

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Pexels

44 випадків хвороби на скарлатину виявили на території Полтавської області за сім днів. Це на 15 випадків більше, ніж за попередній тиждень.

Про це повідомив Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

Більшість випадків на скарлатину виявлено на території Полтавської громади. За минулий тиждень із 44 інфікованих, 34 — діти.

Кількість майже досягла рівня захворюваності 2022-го, тоді хворих за рік було 57. Про це розповів Суспільному епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

Що таке скарлатина та які симптоми хвороби

Скарлатина — це гостре інфекційне захворювання. Головним симптомом скарлатини є висип. Він з’являється на 1-2 день хвороби. Найбільше висип проявляється на кінцівках, складках, шиї, боковій поверхні тулуба та животі.

Симптоми:

  • підвищення температури тіла
  • головний біль
  • загальна слабкість
  • блювання
  • біль у горлі
  • сухість шкіри

Найчастіше скарлатиною хворіють діти. Для неї характерні симптоми інтоксикації, ангіна та висип на шкірі. Хвороба передається повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхом, розповів Олександр Перцевий.

Лікування хвороби

Вилікуватися від скарлатини можна вдома за допомогою антибіотиків. Потрібно дотримуватися рекомендацій сімейного лікаря, або інфекціоніста.

Хворим з тяжкими формами скарлатини, з ускладненнями та за епідемічними показами рекомендована госпіталізація.

Профілактика хвороби

Щеплення від скарлатини не існує. Коли пацієнт перехворіє один раз, у нього виробляється імунітет. Щоб уникнути захворювання, потрібно дотримуватися правил гігієни.

Новини України