На Чернігівщині з 22 січня боржників почнуть відключати від електрики

З 22 січня на Чернігівщині боржників почнуть відключати від електропостачання.

 

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на заступника директора комерційного АТ «Чернігівобленерго»  Івана Заровного.

 

«Постачальник звертається до нас, як до оператора системи розподілу, з вимогою про відключення споживача, починаючи з певної дати. Ми, як оператори системи розподілу, зобов'язані виконати цю вимогу. Тому, ми в необхідну дату приїжджаємо до цього споживача і відключаємо електричну енергію», – зазначив він.

 

Заборгованість за спожиту електроенергію по області становить понад 206 мільйонів гривень у 115 тисяч жителів, повідомила начальниця відділу по роботі зі споживачами ТОВ «Енера Чернігів» Наталія Лущик.

 

«Після скасування мораторію на припинення житлово-комунальних послуг за борги, цих споживачів будуть відключати. До 29 грудня 2023 року діяла постанова Кабінету міністрів, яка забороняла здійснювати такі відключення. Тепер Постановою 1405, було скасовано цю заборону», — розповіла Наталія Лущик.

 

За її словами, споживачів, які мають заборгованість, попереджають про відключення за 10 днів.

 

«Якщо заборгованість понад два місяці, ми виписуємо попередження на відключення, даємо час людям сплатити самостійно цю заборгованість, а потім уже фактично компанія розподільна здійснює відключення».

 

Не застосовуватимуться відключення у тих громадах, де наразі ведуться активні бойові дії: Семенівська, Новгород-Сіверська, Городнянська та Сновська громади.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК «НЕВЕЛИКА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ»: В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ НОВИЙ ГЕНЕРАТОР

 

Нагадаємо, 29 грудня 2023 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів про скасування мораторію на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги.

 

Фото з мережі

 

Источник

Новини України