На 700-й день повномасштабної війни Терехов вирішив перейменувати Пушкінську

Рішення про перейменування вулиці мають прийняти депутати Харківської міськради.

У Харкові стартувало громадське обговорення перейменування понад 60-ти топонімів.

Харків’янам пропонують долучитися до обговорення нових назв вулиць, провулків, майдану, проїздів та в’їздів, які пов’язані із радянськими або російськими назвами. З-поміж 65 запропонованих на перейменування топонімів одна з найбільших вулиць у центральній частині міста, що названа іменем російського поета Пушкіна. Її пропонували перейменувати ще до початку повномасштабної російської війни, а також після 24 лютого 2022 року, зокрема називали як варіанти іменем Григорія Сковороди або за історичною назвою, вул. Німецька.

Зараз, після атаки росіян на вул. Пушкінську, цю ідею підхопив міський голова.

«Після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є», — написав напередодні у своєму Телеграм-каналі Терехов.

Він запропонував назвати вулицю іменем Григорія Сковороди.

«Його філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємосяУ», — повідомив Терехов.

 Долучитися до обговорення можна тут.

Подати пропозиції (зауваження) щодо перейменування топонімів можна, надіславши листа за адресою: пл. Конституції, 7; електронною поштою: [email protected] або за тел.: (057) 760-79-68 до 26 січня включно.

Рішення про перейменування прийматимуть депутати Харківської міської ради на найближчій сесії.

 

Джерело

Новини України