МОН планує скасувати дистанційну освіту для дітей-ВПО

МОН планує скасувати дистанційну освіту для дітей-ВПО

Діти-ВПО, які навчались дистанційно, мають навчатись очно або змішано за місцем фактичного проживання

МОН планує скасувати дистанційну освіту для дітей-ВПО

Міністерство освіти і науки України планує скасувати можливість для дітей-ВПО дистанційно навчатись у «своїх» школах, зобов’язавши їх відвідувати школу за новим місцем проживання.

Про відповідні зміни, які містить проєкт наказу про зміни підходів до забезпечення навчального процесу під час воєнного стану, повідомили у ГО «Донбас SOS».

Зокрема, документ передбачає, що діти з числа ВПО, які навчались дистанційно поза межами свого перебування, мають навчатись очно або змішано за місцем фактичного проживання.

Правозахисники передбачають, що запровадження таких змін призведе до звільнення близько 10 тисяч освітян, які працюють у переміщених школах та з дітьми на тимчасово окупованих територіях.

Адже вибуття дітей до шкіл за фактичним місцем перебування призведе до закриття шкіл, які були переміщеними та забезпечували навчання у дистанційному форматі, у тому числі для дітей, які залишились на окупованих територіях, але продовжували навчатись в українській системі освіти.

Щодо дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, то в МОН пропонують, щоб вони продовжили навчання в українських школах за індивідуальною формою навчання замість дистанційної.

«Проте навчання за індивідуальною формою не передбачає регулярного проведення занять. Натомість учні повинні будуть самостійно опановувати шкільну програму та потім проходити оцінювання. Такий підхід не є прийнятним для учнів на ТОТ», – наголошують правозахисники.

Новини України